Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/swiatandroid.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Poznaj przedpremierowo Huawei MediaPad M5 8.4″ i MediaPad M5 10.1″

Poznaj przedpremierowo Huawei MediaPad M5 8.4″ i MediaPad M5 10.1″

Huawei po półtora roku ma zamiar odświeżyć serię tabletów MediaPad, i tym samym na tegorocznych targach Mobile World Congress 2018, zaprezentuje serię Huawei MediaPad M5.

Nadchodząca rodzina tabletów Huawei MediaPad M5 ma zawierać dwa modele — z ekranem o przekątnej 8.4”, jak również propozycję wyposażoną w 10.1-calowy wyświetlacz. Pod względem designu, chińskie nowości wyglądem nawiązują delikatnie do tabletów marki Samsung.

Huawei MediaPad M5 8”4, wyposażony zostanie w czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Home i umieszczony pod wyświetlaczem. Zastosowana płytka dotykowa powinna być wielofunkcyjna, a to oznacza, że możliwe będzie nawigowanie po urządzeniu za pomocą gestów. Nad ekranem, umieszczona zostanie kamerka dedykowana Selfie.

Jeżeli chodzi o tylny panel, to tutaj producent zastosował kilka zmian względem poprzednika. Aparat główny znajduje się teraz w lewym górnym rogu i wystaje ponad lico obudowy. Huawei poprawił także przeszycia antenowe, które prezentują się bardzo ładnie. A skoro są przeszycia, to znaczy, że w sprzedaży zadebiutuje także wariant wyposażony w modem LTE.

Na prawym boku umieszczono belkę regulacji głośności i przycisk zasilania, natomiast lewy bok został zarezerwowany dla tacki na kartę SIM. Na dole znajduje się port USB typu C, po którego bokach znajdują się maskownica głośnika i mikrofon. Drugi głośnik umieszczony został natomiast na górnej ramce.

MediaPad M5 z wyświetlaczem o przekątnej 10.1”, to natomiast nieco więcej zmian względem poprzednika. Huawei z niewiadomego powodu zdecydował się przenieść przycisk home z dolnej ramki, na prawy bok. Oznacza to zatem, że sprzęt przystosowany został do pracy w trybie pionowym. Oczywiście w przycisku wbudowany będzie czytnik linii papilarnych, jak ma to mieć miejsce w mniejszym modelu.

Tylna ściana prezentuje się zacnie — dobre wrażenie robi ogromna maskownica głośnika, która wypełnia niemal całą górną ramkę. Przycisk zasilania i belka regulacji głośności umieszczone zostały po lewej stronie.

Za moc obliczeniową w serii MediaPad M5 odpowiadać ma Kirin 960 – SoC złożony z czterech rdzeni Cotex-A73 o taktowaniu 2,4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz. Chip graficzny, w tym przypadku jest ośmiordzeniowe Mali-G71MP8.


źródło: Twitter

Dodaj komentarz