Poznaj nową erę 5G, nadchodzi rewolucyjny Meizu 17 z genialnym wzornictwem

Niedawno zadebiutował flagowy Meizu 16s na rok 2019, ale zgodnie z nowymi spekulacjami Meizu ciężko pracuje nad swoim następcą, który po raz pierwszy zaoferuje konsumentom możliwości 5G. Nadchodzi Meizu 17

Zgodnie ze spekulacjami, nowy smartfon otrzyma design i specyfikację koncepcyjnego Meizu Zero , który nie wszedł na rynek po tym, jak jego kampania crowdfundingowa okazała się klapą. Oprócz unikalnego projektu, Meizu 17 będzie również wyposażony we flagowe podzespoły, zatem specyfikacja zostanie poprawiona względem Meizu Zero.

Ten smartfon napędzany będzie przez 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855 firmy Qualcomm, co nie jest niczym zaskakującym. W zestawie znajduje się również modem Snapdragon X50 5G, dzięki któremu telefon może osiągać prędkości pobierania do 2 Gb/s. Takie prędkości prawdopodobnie nie będą dostępne wkrótce, ale telefon może technicznie takie obsłużyć.

Meizu 17 bęzie smartfonem, w którym zrezygnowano całkowicie z otworów w obudowie. Aby tego dokonać Meizu sięgnęło po najnowsze zdobycze technologii w dziedzinie urządzeń mobilnych, a przy okazji porzucić utarte schematy i wyjść naprzeciw konkurencji. Muszę przyznać, że ten zabieg udał się Meizu bardzo dobrze.

W najnowszym smartfonie Meizu zabrakło złącza mini-jack 3.5 mm, dlatego też jedynym sposobem na słuchanie muzyki jest skorzystanie z Bluetooth 5.0 LE i bezprzewodowych słuchawek. Do przesyłania plików służy natomiast Wireless USB.

Jeśli chodzi natomiast o proces ładowania to Meizu postawiło w modelu Zero na szybkie ładowanie indukcyjne o mocy 18W, co oznacza, że akumulator o pojemności 3900 mAh powinien odzyskać dość szybko utraconą energię. Oczywiście w zestawie sprzedażowym znajduje się dedykowana ładowarka.

Na żadnym z boków nie uświadczymy fizycznych przycisków dlatego też belka regulacji głośności i włącznik zostały zastąpione przez dotykowe panele pojemnościowe (podobnie jak HTC zrobił z U12 + , tylko bez przycisków wystających z korpusu).

W Meizu 17 obecny będzie także zintegrowany głośnik pod wyświetlaczem z piezoelektrycznym rozwiązaniem przetwornika. Ta technologia była już wykorzystana w smartfonach, a najlepszym tego przykładem jest pierwsza generacja Xiaomi Mi MIX.

Zadebiutował rewolucyjny Meizu Zero. Nie ma przycisków, slotu SIM, głośnika, a także portu USB

Meizu 17 ma także posiadać precyzyjnie wykonaną ceramiczną konstrukcję unibody o odporności na wodę i pył – norma IP68. Na tylnym panelu obecny jest pierścień z diodami LED i wysepka z dwoma aparatami. Na froncie jest natomiast kamera do Selfie – umieszczona na wąskiej ramce.

Warto jeszcze wspomnieć, że telefon ma mieć czujnik biometryczny (optyczny) umieszczony pod wyświetlaczem, a dualSIM (Dual Standby) obsługiwany jest przez technologię eSIM.

źródło

Jeden Komentarz do tej pory.

  1. Klaudia pisze:

    Po tekście widać, że jest na co czekać, mam wrażenie od jakiegoś czasu, że smartfony meizu sa coraz lepsze i 17 wygląda naprawdę kapitalnie.

Dodaj komentarz