Nadchodzi Huawei Mate 20X z lepszym chłodzeniem i dużą baterią

Huawei zapowiedział prezentację nowego smartfona – Huawei Mate 20X, który będzie smartfonem stricte dedykowanym graczom, o czym ma świadczyć ogromny ekran, pojemny akumulator, jak również chłodna obudowa.

Na 16 października tego roku zapowiedziana została konferencja prasowa, podczas której zadebiutują trzy nowe smartfony z serii Mate 20 – Mate 20, Mate 20 Pro, jak również Mate 20X.

Powyższy materiał wideo sugeruje, że w smartfonie zastosowany zostanie zaawansowany system chłodzenia, aby zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie, przy zachowaniu chłodnej konstrukcji. Owo chłodzenie będzie współpracować z autorską technologią GPU Turbo.

W tym modelu obecny będzie Kirin 980, który zawiera 6,9 miliarda tranzystorów, czyli dokładnie tyle samo, co Apple udało się spakować na A12 Bionic. Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest o 75% szybszy niż jego poprzednia generacja, jeśli chodzi o CPU i o 46% szybciej, jeśli chodzi o GPU. Wydajność zasilania jest o 57% lepsza w stosunku do procesora i niesamowicie imponująca o 178% w stosunku do GPU. Te dane jasno wskazują, że Kirin 980 będzie szybszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a zatem Kirina 970.

W najmocniejszej konfiguracji Huawei Mate 20X ma mieć na wyposażeniu 512-gigabajtową pamięć na dane użytkownika, a także 8GB pamięci RAM, aby zapewnić najwyższy komfort pracy w każdym momencie. Dla mniej wymagających przygotowane zostaną wariant z 4GB i 6GB pamięci RAM, a także z pamięcią wewnętrzną od 128 GB. Mamy zatem bardzo wydajny zestaw, który przełoży się nie tylko na świetne wyniki w testach syntetycznych, ale przede wszystkim na bardzo wysoką kulturę pracy.

Jak na gamingowy smartfon przystało, obraz prezentowany będzie na wyświetlaczu o przekątnej 7.21”, który charakteryzuje się rozdzielczością FHD+, a dokładniej 2240 x 1080 pikseli. Oczywiście, jak to w przypadku smartfonów Huawei, nie zabraknie wcięcia w ekranie. Sam ekran wykonany zostanie natomiast w technologii OLED.

Zapowiada nam się zatem naprawdę interesujący smartfon, w którym obecny będzie również pojemny akumulator.

Dodaj komentarz