Oto Huawei Mate 20. Ma duży ekran, wcięcie w kształcie kropli wody i trzy aparaty

Huawei zaprezentuje nową serię Mate 20 w ciągu kilku tygodni. Niewiele wiadomo o zaawansowanych urządzeniach z nowej serii Huawei. Chociaż oficjalne zdjęcia Huawei Mate 20 Pro pojawiły się już kilka dni temu. Teraz jednak możemy zobaczyć Huawei Mate 20, który ma nacięcie w kształcie kropli wody i trzy aparaty na tylnej ścianie.

Co ciekawe, standardowa wersja Huawei Mate 20 będzie wyposażona w większy wyświetlacz, aniżeli model Pro.Najprawdobniej jednak, nie będziemy mogli go kupić w Polsce.

Zgodnie z raportami, wersja standardowa Huawei Mate 20 będzie większa. Podobno smartfon zostanie wyposażony w 6,43-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2244 x 1080 pikseli. Ponadto krawędzie ekranu są bardzo wąskie. Huawei Mate 20 ma prawie idealnie symetryczny frontowy panel.

Ponadto na górze jest wycięcie, które jest wystarczająco małe, aby kwalifikować się do wycięcia kropli wody. Huawei Mate 20 nie ma funkcji rozpoznawania twarzy, a przednia kamera jest pojedyncza. Jednak nie ma informacji o rozdzielczości aparatu. Za moc obliczeniowa odpowiadać będzie Huawei Kirin 980.

Huawei Mate 20 będzie dostępny w kilku konfiguracjach pamięci z 4 GB , 6 GB i 8 GB pamięci RAM. Ponadto podstawowy model urządzenia będzie oferował 64 GB wbudowanej pamięci, a wyższe wersje będą miały wbudowane 128 GB, 256 GB i 512 GB pamięci.

Grafiki pokazują, że Huawei Mate 20 będzie wyposażony w kwadratowy moduł kamery składający się z trzech czujników kamery i podwójnej diody doświetlającej LED. W przeciwieństwie do czytnika linii papilarnych na wyświetlaczu w modelu Pro, Huawei Mate 20 będzie wyposażony w tradycyjne zabezpieczenie tuż pod modułem kamery z tyłu. Huawei Mate 20 będzie zasilany akumulatorem o pojemności 4000 mAh. W przeciwieństwie do Mate 20 Pro, ten smartfon będzie wyposażony w tradycyjne gniazdo słuchawkowe.

Podstawowa wersja ma kosztować 750 euro, aczkolwiek jak wspomniałem wyżej – model ten nie będzie dostępny na wszystkich rynkach.

Według raportów standardowy wariant Huawei Mate 20 nie będzie dostępny na wszystkich najważniejszych rynkach. Oczekuje się, że Huawei Mate 20 zostanie wyceniony na około 750 euro, podczas gdy wersja Pro smartfonu powinna kosztować nieco ponad 100 euro więcej.

Huawei Mate 20 Pro będzie wyposażony w kilka unikalnych funkcji, takich jak SuperCharge 2.0, Voice Unlock. Smartfony z serii Huawei Mate 20 zostaną oficjalnie uruchomione 16 października. W ciągu niecałych dwóch tygodni dowiemy się wszystkiego o zaawansowanych urządzeniach Huawei.

Dodaj komentarz