W styczniu bieżącego roku, firma ZTE zaprezentowała jeden z bardziej interesujących smartfonów – Grand S z 5-calową matrycą Full HD, który mierzy zaledwie 6,9 mm grubości, co uczyniło go najcieńszym telefonem z matrycą o takich parametrach. Niestety na jego pokładzie znalazł się akumulator o pojemności 1780 mAh. Teraz pojawić ma się Grand S Flex z pojemniejszym ogniwem.
Poza akumulatorem, którego pojemność będzie wynosić 2300 mAh i wymiarów rzecz jasna, specyfikacja techniczna urządzenia pozostaje niezmienna, w związku z czym możemy liczyć na obecność czterordzeniowego układu Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,7 Ghz, 2-gigabajtową pamięć operacyjną RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej.
Ponadto ma wyposażeniu znalazło się miejsce dla 13-megapikselowego aparatu głównego z autofocusem i diodą doświetlającą LED z możliwością nagrywania wideo w jakości Full HD, kamerki internetowej o matrycy 2 Mpix, slotu kart microSD, wsparcia dla technologii Dolby Digital Surround oraz szybkiej transmisji danych poprzez modem 4G LTE.
Debiut zaplanowany został na wrzesień bieżącego roku.
źródło: unwiredview




Z ceną jak za samsunga czy htc z tym telefonem to nie mają co szukać w europie, nikt nie kupi zte za 500 euro. Zresztą co za różnica do polski pewnie i tak nie trafi.. my mamy Kissy, Racery i highend-owe Blady 😀