ZTE Axon 9 zapowiada się bardzo dobrze. Wygląd i specyfikacja ujawnione

W ostatnim czasie ZTE potwierdziło, że w tym roku zaprezentować ma swój sztandarowy smartfon na rok 2018, a będzie nim ZTE Axon 9, czyli następca modelu Axon 7, który swoją premierę miał w 2016 roku.

Zanim jednak premiera ZTE Axon 9, warto zapoznać się już teraz z oficjalnym wyglądem, jak również zastosowanymi podzespołami, a te będą topowe, jak na smartfon z najwyższej półki przystało.

Pod względem designu nadchodzący ZTE Axon 9, będzie znacząco odbiegał od swojego poprzednika. I już nie mam tutaj na myśli wyświetlacza o promocjach 18:9, a brak stereofonicznych głośników na frontowym panelu. Ogromna szkoda, że ZTE z nich zrezygnowało, gdyż Axon 7 był jednym z najlepszych muzycznych smartfonów na rynku — ferował głęboki, czysty i donośny zarazem dźwięk, z którym żaden smartfon nie miał sobie równych. Zamiast tego ZTE proponuje w tegoroczny modelu głośnik na tylnym panelu trzema odseparowanymi maskownicami. Można zatem przypuszczać, że znajduje się tam sporych rozmiarów głośnik.

A skoro już przy tylnej ścianie jesteśmy, to warto jeszcze wspomnieć, że zostanie wykonana z metalu i podzielona przeszyciem antenowym. Na plecach jest także zestaw dwóch obiektywów (jeden ma mieć 20MP), występujących w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej LED. Zabrakło czytnika linii papilarnych, a zatem najprawdopodobniej zostanie wbudowany pod wyświetlacz, co w przypadku urządzenia z 2018 roku jest pożądane i zrozumiałe zarazem.

Pod wyświetlaczem producent zdecydował się zastosować dotykowe przyciski, dzięki czemu użytkownik otrzyma do dyspozycji większy obszar roboczy. Ekran ma charakteryzować się przekątną sześciu cali i rozdzielczością 2880 x 1440. Mamy tutaj zatem proporcje 18:9, a technologia wykonania ekranu to AMOLED. Na górnej ramie osadzono dwie kamery dedykowane Selfie, jak również głośnik do rozmów i pozostałe elementy. Oczekuje się, że główna kamera frontowa będzie charakteryzować się rozdzielczością 13MP.

Za wydajność odpowiadać ma Qualcomm Snapdragon 845 złożony z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. Ta potężna jednostka otrzyma wsparcie ze strony 4-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Na dane zarezerwowane zostanie natomiast 64GB.

Oczekuje się, że nie jest to jedyny wariant, który zadebiutuje w sprzedaży. Spodziewamy się także wersji z 128GB / 256GB pamięci wewnętrznej, w której zastosowana zostanie 6-gigabajtowa pamięć RAM. Być może ZTE postawi taże na 8GB, ale na ten moment to wyłącznie spekulacje.

Niewykluczone, że ZTe Axon 9 zadebiutuje podczas tegorocznych targów Mobile World Congress 2018, które zaczynają się pod koniec tego miesiąca.

źródło: androidhits

Dodaj komentarz