ZTE AXON 9 PRO w rękach SwiatAndroid. Pierwsze wrażenia i przykładowe zdjęcia

Podczas tegorocznych targów w Berlinie miałam okazję zapoznać się z najnowszym flagowym smartfonem ZTE, jakim jest model AXON 9 PRO. Smartfon pod względem designu wpisuje się idealnie w obowiązujące trendy, a do tego ma jeszcze kilka interesujących rozwiązań.

Najbardziej cieszy obecność szerokokątnego obiektywu dodatkowego, który jest w stanie wykonać fotografie z kątem 130 stopni. Co ważne, producent nie zapomniał o popularnym efekcie bokeh.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

ZTE wyposażyło swój flagowy smartfon w zestaw dwóch obiektywów na tylnym panelu, które zostały umieszczone na pionowej wyspie wystającej ponad lico obudowy. Sensor główny ma czujnik RGB i charakteryzuje się rozdzielczością 12MP, jak również optyczną stabilizacją obrazu (OIS), przysłoną obiektywu F/1.75, szybkim pomiarem ostrości i rozmiarem pojedynczego piksela 1.4μm.

Dodatkowy aparat jest 20-megapikselowy. Kiedy oba obiektywy współpracują możliwe jest wykonanie fotografii z efektem bokeh (tryb portretowy, rozmycie drugiego planu), a także wykorzystanie zoomu hybrydowego.

Fotografie wykonane tym zestawem wyglądają bardzo obiecująco – charakteryzują się odpowiednio dużą szczegółowością, rozpiętym zakresem tonalnym, bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, jak również dobrą ostrością. Oczywiście przykładowe zdjęcia, które możecie zobaczyć wykonane zostały na niefinalnym oprogramowaniu.

Jeśli chodzi o zdjęcia z szerokim kątem, to ZTE nie było w stanie wyzbyć się problemu, który towarzyszy aż tak szerokiemu kątowi – na krawędziach fotografii widoczne są zniekształcenia – obraz się załamuje i powstaje tak zwany efekt rybiego oka. Mimo wszystko, bardzo cenię sobie tak duży kąt i niezmiernie cieszy mnie, że ZTE zdecydowało się na zastosowanie takiego obiektywu.

Oczywiście nie zabrakło algorytmów sztucznej inteligencji, które wspomagają oprogramowanie w celu dobrania najkorzystniejszych parametrów do panujących warunków, aby uzyskać najlepszy efekt.

Pod względem wydajności ZTE AXON 9 PRO jest demonem szybkości i działa równie szybko, co OnePlus 6 w najmocniejszej konfiguracji sprzętowej, a zatem z 8 GB pamięci RAM.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

ZTE AXON 9 PRO napędzany jest przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

SoC wspierany jest przez 6-gigabajtową pamięć RAM LPDDR4X. Magazyn danych w ZTE AXON 9 PRO stanowi natomiast pamięć wewnętrzna o pojemności 128 GB / 64 GB typu UFS 2.1. Można ją dodatkowo rozszerzyć przy użyciu karty microSD.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

I nie jest to najmocniejszy wariant, gdyż w ofercie jest także model z 8-gigabajtowa pamięcią operacyjną RAM i 256 GB pamięci na dane. To prawdziwe monstrum, które zapewnia niezwykle płynne działanie systemu i umożliwia błyskawiczne przełączanie się pomiędzy otwartym procesami. Ponadto aplikacje trzymane są bardzo długo w pamięci.

I choć Snapdragon 845 nie powinien nikogo dziwić we flagowym smartfonie, to jednak mając na uwadze problemy ZTE na amerykańskim rynku, niezmiernie cieszy jego obecność.

Pod względem wyglądu ZTE AXON 9 PRO nie wyróżnia się niczym szczególnym. Model ten jest po prostu inspirowany produktem Apple. Nie ma jednak w tym nic złego.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

ZTE AXON 9 PRO zamknięty został w szklanej obudowie typu unibody. Konstrukcja o wymiarach 156.5 x 74.5 x 7.9 mm została opatrzona certyfikatem IP68, co oznacza, że jest odporna na wnikanie wody (do 1.5 m przez maksymalnie 30 minut) i pyłu. Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne – czarna i niebieska.

Nad wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka dedykowana połączeniom wideo o matrycy 20 Mpix, głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu znalazł swoje miejsce na prawym boku, tak samo, jak belka regulacji głośności. Na dolnym obrzeżu jest natomiast głośnik multimedialny, port USB-C, a także mikrofon. Slot nanoSIM ulokowany został na lewym boku smartfona.

Na tylnym panelu znajdziemy aparat główny z podwójnym obiektywem. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 4.0, a także wsparciem dla ładowania bezprzewodowego.

ZTE AXON 9 PRO /fot. SwiatAndroid.pl

Sugerowana cena detaliczna jest atrakcyjna i zdecydowanie może pomóc ZTE trochę odbić się od dna. Oczywiście, jeżeli konsumenci chcą kupić “flagowca z krwi i kości” zamiast podrzędną imitację.

ZTE AXON 9 PRO trafi do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Jego cena ustalona została na 649 euro.

Dodaj komentarz