ZTE Axon 20 5G to pierwszy smartfon z kamerą pod ekranem!

ZTE Axon 20 5G to pierwszy prawdziwy smartfon z pełnym wyświetlaczem na rynku, który jest wyposażony w 6,92-calowy ekran OLED FHD + (2460 x 1080 pikseli) bez ramek i 32-megapikselową przednią kamerę. W przedsprzedaży w Chinach za około 300 euro (po kursie wymiany).

Nieustanna pogoń za smartfonami bez ramek skłoniła inżynierów do projektowania urządzeń z wyskakującymi i obracanymi kamerami lub do wybierania wyświetlaczy z tworem i wycięciem, ale niektóre firmy z sektora eksperymentują z nową technologią, która może reprezentować przyszłość: ukrywanie aparatu pod wyświetlaczem, jak ma to już miejsce w przypadku czytnika linii papilarnych. I chociaż Xiaomi jako pierwsze ogłosiło wdrożenie tego rozwiązania w swoich smartfonach premium w przyszłym roku, kolejny Chińczyk jest już gotowy do premiery.

ZTE Axon 20 5G to pierwszy na świecie smartfon z kamerą na wyświetlaczu, oparty na technologii Five Core Technologies. Jest już w przedsprzedaży w Chinach w cenie 2198 juanów, ale w tej chwili nie wiemy, czy chińska firma zdecyduje się na rozszerzenie sprzedaży na inne rynki (w tym europejski).

ZTE Axon 20 5G

ZTE Axon 20 5G to smartfon wyposażony w 6,92-calowy FHD + (2460 x 1080 pikseli), 10-bitowy wyświetlacz OLED ze 100% pokryciem kolorów DCI-P3, proporcjami 20,5: 9 i dźwiękiem DTS: X Ultra. 3D dla kinowych wrażeń multimedialnych. Zamiast tego platforma opiera się na procesorze Qualcomm Snapdragon 765G, otoczonym przez 6/8 GB pamięci RAM i 64/128 GB pamięci, ze wsparciem interfejsu MiFavor 10.5. Potężna bateria 4220 mAh może obsługiwać szybkie ładowanie 30 W i tryb oszczędzania energii, który poprawia żywotność baterii o 35%.

Ponadto ZTE Axon 20 5G jest wyposażony w dziewięć czujników temperatury, które precyzyjnie go wykrywają. Możliwości rozpraszania ciepła są zwiększone dzięki potrójnemu inteligentnemu systemowi, który obejmuje: obieg chłodzenia cieczą, podkładkę termiczną z nanowłókien węglowych i materiał grafitowy. Smartfon pozostaje chłodny, gdy użytkownicy grają w gry, oglądają krótkie filmy lub oglądają filmy.

ZTE Axon 20 5G

Aby zrównoważyć wydajność przedniego aparatu 32 MP i wyświetlacza, ZTE zastosowało materiały o wysokiej przezroczystości, które obejmują nowe organiczne i nieorganiczne filmy, poprawiając w ten sposób jasność aparatu. Wykorzystał również niezależny układ podwójnej kontroli do synchronizacji kolorów między aparatem selfie a wyświetlaczem oraz specjalną matrycę zdolną do optymalizacji pikseli i poprawy spójności wyświetlacza, tworząc w ten sposób bardziej naturalne widzenie. Algorytm autodiagnostyki wewnętrzny następnie optymalizuje wydajność aparatu w różnych warunkach oświetleniowych i automatycznej regulacji zakresu dynamicznego, z wielką poprawę ostrości fotografii i kontrast obrazu.

Przy grubości zaledwie 7,98 mm ZTE Axon 20 5G odziedziczył elegancką stylistykę serii ZTE Axon. Zakrzywione szkło 3D z tyłu ma dziesięć warstw powłoki, które zostały starannie obrobione w 36 różnych procesach, aby stworzyć wyjątkową i wspaniałą teksturę. Axon 20 5G jest dostępny w czterech żywych kolorach: niebieskim, czarnym, fioletowym i pomarańczowym.

Z tyłu jednak znajduje się główny moduł fotograficzny składający się z czujnika 64MP + 8MP (szerokokątny 120 stopni) + 2MP (głębia) + 2MP (makro). Kamera Super HD 64MP obsługuje wideo o wysokiej rozdzielczości 4K@60fps, tryb nocny, wideo HDR w czasie rzeczywistym w różnych warunkach oświetleniowych. Obiektywy główne i szerokokątne obsługują stabilizację obrazu. Oprogramowanie ma sześć szablonów do tworzenia filmów, które mogą inteligentnie łączyć różne style muzyczne z efektami specjalnymi.

ZTE Axon 20 5G

Super Antena 2.0 ZTE jest PDS antena ze zintegrowanym projektowaniu otaczać się o 360 stopni i inteligentną technologią strojenia obiegu zamkniętym, co może poprawić stabilność połączenia sieciowego i prędkości pobierania. Ponadto ZTE zintegrował 12 różnych anten na zewnętrznej powierzchni ramy centralnej, dalej od płyty głównej i komponentów wewnętrznych, umożliwiając w ten sposób bardziej punktualny odbiór sygnału i szybsze przeszukiwanie sieci.

Dane techniczne ZTE Axon 20 5G

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G
 • Pamięć: 6/8 GB RAM + 128/256 GB ROM
 • System operacyjny: Android Q
 • Wyświetlacz: 6,92 cala FHD + (2460 × 1080 pikseli), OLED
 • Kamera tylna: 64 MP + 8 MP (120 stopni szeroki kąt) + 2 MP (głębia) + 2 MP (makro)
 • Przednia kamera: 32 MP
 • Bateria: 4220 mAh, Qualcomm Quick Charge 4+, 30 W.
 • Dźwięk: Hi-Fi
 • Interfejsy: USB Type-C, nano + nano / micro SD (do 2 TB)
 • Sieć: WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.1, 4G / 5G, GPS / A GPS / BeiDou / GLONASS, NFC
 • Czujniki: akcelerometr, bliskość i otoczenie, kompas, żyroskop
 • Wymiary i waga: 172,1 x 77,9 x 7,98 mm dla 198 gramów
 • Bezpieczeństwo: czytnik linii papilarnych

Dodaj komentarz