ZTE A606. To będzie tani smartfon z ekranem 18:9

Dzisiejsze informacje trafiają do nas z chińskiego urzędu certyfikacji urządzeń telekomunikacyjnych o nazwie TENAA. Dowiadujemy się z niego o nowym urządzeniu od ZTE, które nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, lecz skoro ZTE A606 jest już w urzędzie certyfikacji to możemy spodziewać się zapowiedzi w najbliższych dniach.

ZTE A606 został wyposażony w 5.45-calowy ekran TFT o rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli) i proporcjach 18:9. Jednostką napędową tego urządzenia jest czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,3 GHz. Niestety nie znamy jeszcze dokładnego modelu. Procesor wspomagany jest przez 2 GB pamięci RAM. Miejsce oddane do dyspozycji użytkownika wynosi 16 GB, a dodatkowo będzie można ją rozszerzyć. Niestety na wyposażeniu nie znalazło się miejsce na czytnik linii papilarnych.

Nie mogło zabraknąć 5-megapikselowego aparatu głównego oraz 2-megapikselowego przedniego. Na pokładzie znalazł się pełen wachlarz rozwiązań poczynając od Wi-Fi przez GPS na Bluetooth. ZTE A606 waży 140 gramów, ma 146.3 mm długości, 69.2 mm szerokości oraz 8,5 mm grubości.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, aczkolwiek to kolejne urządzenie z Androidem Go. Energię dostarcza akumulator o pojemności 2600 mAh.

źródło: TENAA

Dodaj komentarz