Znamy datę premiery innowacyjnego Huawei Nova 4

Huawei poinformował kiedy zadebiutuje pierwszy w ich ofercie smartfon z otworem na kamerę w wyświetlaczu. mowa oczywiście o modelu Nova 4, który będzie nie tylko modelem nie tylko innowacyjnym, ale również bardzo wydajnym.

Huawei ogłosił datę premiery Huawei Nova 4. Zgodnie z grafiką zamieszczoną na portalu wibo, Huawei Nova 4 z otworem kamery w lewym górnym rogu ekranu zostanie oficjalnie zaprezentowany 17 grudnia, a zatem za około dwa tygodnie. Dzięki tej zapowiedzi Huawei może stać się drugim marką, która wypuści na rynek smartfon z dziurą w ekranie na frontową kamerę.

<

Huawei Nova 4 ma zaoferować niezaprzeczalnie wysoką wydajność, zagwarantowaną przez układ Kirin 980.

Kirin 980 zawiera 6,9 miliarda tranzystorów, czyli dokładnie tyle samo, co Apple udało się spakować na A12 Bionic. Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest o 75% szybszy niż jego poprzednia generacja, jeśli chodzi o CPU i o 46% szybciej, jeśli chodzi o GPU. Wydajność zasilania jest o 57% lepsza w stosunku do procesora i niesamowicie imponująca o 178% w stosunku do GPU. Te dane jasno wskazują, że Kirin 980 będzie szybszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a zatem Kirina 970.

Kirin ma wbudowane NPU z przetwarzaniem wideo w czasie rzeczywistym, a także możliwością rozpoznawania 4500 obrazów na minutę. Inteligentne ładowanie sprawi natomiast, że dedykowany układ będzie “wiedział”, kiedy zapewnić wysoka wydajność, a kiedy ją obniżyć, aby zaoszczędzić energię.

Kirin 980 jest pierwszym procesorem opartym na rdzeniach Cortex-A76, które są o 75% wydajniejsze i o 58% bardziej efektywne energetycznie w porównaniu do poprzedniej generacji chipów. System Kirin CPU wykorzystuje inteligentny mechanizm Flex-scheduling, który tworzy 3-stopniową architekturę efektywności energetycznej, składającą się z dwóch super dużych rdzeni Cortex-A76, dwóch dużych Cortex-A76 i czterech małych rdzeni Cortex-A55. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze uruchomienie aplikacji, lepszą wielozadaniowość i ogólną poprawę płynności działania urządzenia. Kirin 980 wspierany jest przez procesor graficzny Mali-G76, który zapewnia wzrost wydajności o 46%. Dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane aplikacje działają płynnie i szybko. Nie ma przy tym znaczenia, czy smartfon znajduje się w zasięgu sieci wi-fi czy poza nim.

Do tego wszystkiego wspomnieć trzeba także o obecności technologii GPU Turbo 2.0, nawet 8-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X, a także 256-gigabajtowa pamięć na wszelkiego rodzaju pliki.

źródło

Dodaj komentarz