Zadebiutował Huawei Y8p. Tani smartfon z wieloma zaletami

Huawei zaprezentował nowy smartfon klasy średniej – Huawei Y8p, w którym zastosowano między innymi zestaw trzech aparatów na tylnym panelu, wyświetlacz z wycięciem w kształcie kropli wody, a także dobrze  znany wszystkim układ SoC Kirin 710F.

Huawei Y8p to nowy smartfon Huawei z potężnym, potrójnym aparatem fotograficznym. Poza wysokiej klasy optyką, wspomaganą przez sztuczną inteligencję, telefon wyróżnia się też wydajnością pracy. Zastosowano w nim m.in. energooszczędny procesor, dużą pamięć operacyjną (6 GB) i pamięć wewnętrzną (128 GB) oraz wytrzymałą baterię o pojemności 4000 mAh. 

Huawei Y8p wyposażony jest w aparat fotograficzny opierający się na trzech obiektywach: głównym o rozdzielczości 48MP, ultraszerokokątnym z matrycą 8MP oraz obiektywie przeznaczonym do głębi ostrości o rozdzielczości 2MP. Aparat główny wspierany jest przez sztuczną inteligencję, która umożliwia m.in. stabilizację obrazu w trybie nocnym, co bezpośrednio wpływa na wysoką jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, nawet przy 6-sekundowym czasie naświetlania. To niejedyna funkcja aparatu fotograficznego Huawei Y8p zarezerwowana dotąd dla najdroższych, flagowych smartfonów. Nowy telefon Huawei wyposażony jest też w funkcję slow motion, czyli nagrywania wideo z szybkością 480 klatek na sekundę, a także w funkcję tworzenia filmów w trybie szerokokątnym.

Telefon wyposażony został w ośmiordzeniowy procesor Kirin 710F, który zwiększa jego wydajność przy równoczesnym obniżeniu zużycia energii. Telefon posiada dużą pamięć operacyjną RAM o pojemności do 6 GB, a do dyspozycji użytkowników jest również aż 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można poszerzyć za pomocą karty microSD aż do 256 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z autorską nakładką systemową Huawei – EMUI 10.1.

W smartfonie tym zastosowano wyświetlacz o przekątnej 6.3”, na którym treści wyświetlane są w rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Mocną stroną ekranu jest jego technologia wykonania – OLED, jak również zintegrowany czytnik linii papilarnych. We wcięciu umieszczono kamerkę do Selfie o rozdzielczości 16 MP (przysłoa f/2.0).


Dodaj komentarz