Xiaomi Redmi Pro 2 z układem SoC Snapdragon 675 zostanie zaprezentowany w styczniu

Ponad dwa lata temu, Xiaomi wprowadziło model Redmi Pro, który przez cały ten czas nie otrzymał jeszcze swojego następcy. Sytuacja ma się jednak zmienić na początku przyszłego roku. Chińskie źródła podają, że Xiaomi Redmi Pro 2 zostanie ogłoszona w styczniu .

Ostatnio w internecie pojawiły się doniesienia jakoby flagowy model Mi 9 miał otrzymać aparat główny o rozdzielczości 48MP dostarczony przez firmę Samsung, która nie obsługuje stabilizacji optycznej. Ten sam sensor zagościć ma w Xiaomi Redmi Pro 2 – tak podaje zagraniczne źródło.

Pod maską ma gościć Qualcomm Snapdragon 675, który w przeciwieństwie do Snapdragona 670 ogłoszonego wcześniej w tym roku, wykorzystuje rdzenie Kryo 460 oparte na mikroarchitekturze ARM Cortex-A76. Chipset wykorzystuje dwa wysokowydajne rdzenie taktowane z częstotliwością do 2,0 GHz oraz sześć rdzeni ukierunkowanych na efektywność z częstotliwością do 1,8 GHz.

Urządzenie otrzyma także wyświetlacz o przekątnej 6.21 cala, na którym treści wyświetlane będą w rozdzielczości FullHD+. Na ten moment nie jest jasne, jaki rodzaj wcięcia zagości,a także czy producent zdecyduje się na integrację czujnika biometrycznego w wyświetlaczu.

Xiaomi Redmi Pro 2 w podstawowej konfiguracji ma kosztować około 290 dolarów. Niestety na ten moment nie wiemy, ile zastosowane zostanie pamięci RAM i tej na dane.

źródło

Dodaj komentarz