Xiaomi Redmi 6 z helio P22 i podwójnym aparatem oficjalnie zaprezentowany

Oficjalnej prezentacji doczekał się Xiaomi Redmi 6, który napędzany jest przez procesor firmy MediaTek, a także ma ekran o proporcjach 18:9.

Budowa

Xiaomi Redmi 6 dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych – srebrnym, złotym, różowym i niebieskim. Konstrukcja o wymiarach 147.5 x 71.5 x 8.3 mm, waży 146 g.

Nad wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka dedykowana połączeniom wideo o matrycy 5 megapikseli, głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy.

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu znalazł swoje miejsce na prawym boku, tak samo jak ten służący regulacji głośności. Na dolnym obrzeżu osadzone zostały natomiast głośnik, mikrofon oraz port microUSB. Z kolei mikrofon wtórny, redukujący szumy z otoczenia umieszczony został na górnym obrzeżu. Tam również znajdziemy wyjście słuchawkowe mini-jack 3.5mm. Lewy bok Redmi 6 należy do hybrydowego slotu (2 x nanoSIM lub nanoSIM + microSD do 256 GB).

Na tylnym panelu urządzenia ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem, wspierany przez diodę doświetlającą. Pod nim natomiast osadzony został czytnik linii papilarnych. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 3000 mAh.

Wyświetlacz

Xiaomi Redmi 6 posiada wyświetlacz o proporcjach 18:9 i przekątnej 5.45”, który charakteryzuje się jasnością 450 cd/m², a także rozdzielczością HD+ (1440 x 720 pikseli). Ekran zastosowany w smartfonie cechuje się zagęszczeniem pikseli na cal wynoszącym 295. Ekran pokryty został taflą zakrzywionego szkła 2.5D.

System i podzespoły

Za wydajność Xiaomi Redmi 6 odpowiada MediaTek helio P22, czyli SoC wykonany w 12nm procesie technologicznym i składający się z ośmiu rdzeni o częstotliwości taktowania 2.0 GHz. Chip graficzny, którym jest w tym przypadku PowerVR GE8320, w zależności od wariantu otrzyma wsparcie ze strony 3 GB lub 4 GB pamięci RAM. Magazyn danych stanowi odpowiednio 32- lub 64-gigabajtowa pamięć wbudowana, którą poprzez hybrydowy slot można rozbudować nawet o 256 GB.

Komunikacja

Zaplecze komunikacyjne w Xiaomi Redmi 6 przedstawia się następująco: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS z A-GPS i GLONASS, port microUSB, hybrydowy slot (2 x nanoSIM lub nanoSIM + microSD), a także modem LTE.

Aparat

Na tylnym panelu Xiaomi Redmi 6 ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem – 12 Mpix z f/2.2 + 5 Mpix. Nie zabrakło szybkiego pomiaru ostrości PDAF, sztucznej inteligencji, a także wsparcia w postaci diody doświetlającej. Przy wykorzystaniu aparatu możliwe jest między innymi wykonywanie zdjęć z rozmytym tłem. Na froncie z kolei umieszczona została kamera o rozdzielczości 5 megapikseli z oprogramowaniem upiększającym.

Ceny

Sugerowana cena detaliczna za podstawową wersję Xiaomi Redmi 6 (3 GB RAM i 32 GB ROM) ustalona została na 799 juanów, natomiast wariant wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 64-gigabajtową pamięć wewnętrzną wyceniony został na 999 juanów.

Dodaj komentarz