Xiaomi POCO F2 w GeekBench. Specyfikacja ujawniona

Już niebawem zadebiutuje druga generacja smartfona marki POCO. Xiaomi POCO F2 został bowiem dostrzeżony w GeekBench, dzięki czemu poznaliśmy najważniejsze podzespoły, w tym układ SoC i pamięć RAM.

Jak wynika z informacji ujawnionych przez GeekBench, POCO F2 napędzany będzie przez SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że prawdopodbnie w POCO F2 także znajdziesię chłodzenie cieczą. W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany będzie przez 6-gigabajtową pamięć RAM LPDDR4X. Magazyn danych w tym modelu stanowić będzie zapewne pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB / 128 GB / 256 GB. Smartfon podczas testów pracował pod kontrolą najnowszej kompilacji systemu Google Android 9.0 Pie.

Pod względem wydajności, smartfon w teście jednego rdzenia uzyskał wynik 2321 punktów, a w teście wielu rdzeni 7564 punktów. Zarówno wyniki jednordzeniowy jak i wielordzeniowy znajdują się na tym samym poziomie w porównaniu do średnich wyników uzyskanych przez poprzednią generację

źródło

Dodaj komentarz