Xiaomi Mi Pad 4 Plus już niebawem z systemem Android 9 Pie

W sierpniu Xiaomi zaprezentowało Xiaomi Mi Pad 4 Plus z systemem MIUI 9 opartym na systemie Android 8.1 Oreo – nowy tablet, który w wielkim skrócie jest większą wersją Mi Pad 4. Podczas premiery firma obiecała, że tablet w przyszłości otrzyma aktualizację do Androida 9.0 Pie. W związku z tym że Mi Pad 4 Plus pojawił się w Geekbench, można, stwierdzić że firma znajduje się już na końcowym etapie testowania tej najnowszej wersji Androida.

Przyjrzyjmy się szczegółowo benchmarkowi. Widać, że Xiaomi Mi Pad 4 Plus zdołał uzyskać odpowiednio 1643 i 5854 punktów w testach jedno i wielordzeniowych. Te wyniki nie są z pewnością tak dobre, jak te, które widzieliśmy na tym samym urządzeniu z systemem Android 8.1 Oreo. Pamiętajmy, że firma prawdopodobnie wciąż testuje tę nowszą wersję Androida na telefonie i zwykle wymaga to więcej czasu i wysiłku inżynieryjnego, aby w pełni zoptymalizować wydajność.

I choć na ten moment nie jest znany termin udostępnienia globalnej i stabilnej wersji systemu Android Pie z interfejsem MIUI 10, to jednak pewne jest, że wdrażanie nastąpić powinno w najbliższym czasie.

Za moc obliczeniową w modelu Xiaomi Mi Pad 4 Plus napędzany będzie przez 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 660, który składa się z czterech rdzeni Kryo 260 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz i czterech rdzeni Kryo 260 z zegarem 1,8 GHz. Chip graficzny, którym jest w tym przypadku Adreno 512, otrzymał wsparcie ze strony 4-gigabajtowej pamięci RAM typu. Taka konfiguracja przełoży się na niezwykle płynną pracę Androida Oreo (z MIUI), a także pozwoli na uruchomienie każdego tytułu dostępnego w ofercie Google Play.

Podobnie jak Mi Pad 4, Mi Pad 4 Plus jest dostępny w dwóch konfiguracjach. Podstawowy wariant tabletu jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej pamięci. Droższa wersja Mi Pad 4 Plus zawierała natomiast 4 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci. Ponieważ Mi Pad 4 nie obsługuje rozszerzenia pamięci, Mi Pad 4 Plus również nie został wyposażony w czytnik kart microSD.

Tablet Xiaomi Mi Pad 4 Plus został wyposażony w 10.1-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:9 i rozdzielczości WUXGA, czyli 1920 x 1200 pikseli, a co za tym idzie cechuje się zagęszczeniem pikseli na cal wynoszącym 224. Ekran pokryty został taflą szkła. Jeżeli chodzi natomiast o technologię wykonania, to mamy tutaj matrycę IPS. Warto abyście wiedzieli, że kontrast wynosi 1000:1.

źródło

Dodaj komentarz