Xiaomi Mi Note 4 nadchodzi. Specyfikacja i cena ujawnione

W przyszłym roku do sprzedaży trafi Xiaomi Mi Note 4, a zatem kolejny smartfon w ofercie chińskiego producenta ze średniej półki cenowej. Już teraz wiemy na jego temat całkiem sporo, gdyż do sieci przedostały się informacje dotyczące ceny i specyfikacji.

Według informacji dostarczonych przez źródło Xiaomi Mi Note 4 napędzany będzie przez wydajny SoC firmy Qualcomm,dla smartfonów ze średniej półki cenowej jakim jest Snapdragon 710. Qualcomm Snapdragon 710 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 360 (dwa o taktowaniu do 2.2 GHz, a sześć o taktowaniu do 1.7 GHz) i układu graficznego Adreno 616. Układ SoC wytworzony został w 14-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

Układ SoC współpracować będzie z 6GB pamięci RAM, a na dane zarezerwowane zostanie maksymalnie 128 GB wewnętrznej pamięci z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika microSD.

Na froncie umieszczona zostanie kamera 12MP. Oczywiście nie zabraknie wsparcia ze strony algorytmów sztucznej inteligencji, w tym efektów upiększających twarz. Na tylnym panelu zagościć ma aparat główny z podwójnym obiektywem. Pierwszy to 20-megapikselowy sensor, a liczba MP dodatkowego nie została jeszcze ujawniona. Specyfikacja techniczna ma także obejmować moduł NFC.

Smartfon ma zostać wyceniony na 2499 juanów. Sprzedaż natomiast wystartuje zaraz po prezentacji, a ta ma nastąpić na początku 2019 roku.

źródło

Dodaj komentarz