Xiaomi Mi MIX Alpha będzie pokazany w Warszawie!

Xiaomi Mi MIX Alpha, a zatem najbardziej innowacyjny smartfon marki zostanie pokazany w Warszawie podczas otwarcia kolejnego sklepu firmowego marki.

Już 29 listopada zostanie otwarty kolejny salon Xiaomi.Producent na lokalizację wybrał Galerię Mokotów. Na ten moment jednak oferta promocyjna nie została jeszcze ujawniona.

Eksploracja Mi MIX rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy firma wprowadziła rewolucyjną koncepcję smartfona z pełnym ekranem – po raz pierwszy w branży. To także Mi MIX był pionierem w ekranach smartfonów przekraczających standardowe proporcje 16: 9. Obecnie wyświetlacze pełnoekranowe stały się standardową konfiguracją smartfonów.

Od swojego debiutu seria Mi MIX reprezentuje innowacje w najlepszym wydaniu, ponieważ Xiaomi dążyło do zmiany wizerunku współczesnego smartfona. Oprócz wyświetlacza pełnoekranowego Mi MIX obejmował również technologię akustyczną ceramiki piezoelektrycznej wspornikowej, ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy i rewolucyjne materiały budowlane.

Pierwszy na świecie wyświetlacz surround – wyświetlanie niemal ze wszystkich stron


Niosąc oryginalnego ducha Mi MIX, kiedy włącza się Mi MIX Alpha – przód, bok i tył telefonu są prawie całkowicie pokryte ekranem. Wyświetlacz surround pozwala Mi MIX Alpha na osiągnięcie stosunku ekranu do ciała, który osiąga zdumiewające 180,6%.

Za wyświetlaczem surround kryje się seria przełomowych technologii, które wymagały nowej metody montażu urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod montażu smartfonów, najpierw wykonuje się wewnętrzny montaż Mi MIX Alpha, a jego warstwa wyświetlacza, panel dotykowy i warstwy ochronne są laminowane jeden po drugim. Wszystkie warstwy składowe są kompilowane w tej kolejności, aby uzyskać wysoką krzywiznę obrazu, dzięki czemu wewnętrzne naprężenie powodowane przez zgięcie warstw wyświetlacza może być uwalniane warstwa po warstwie. Aby osiągnąć gładką i płaską powierzchnię, Mi MIX Alpha wykorzystuje również trwałą warstwę ochronną, która optymalizuje strukturę stosu ekranów.

Aby dostosować się do oferty prawie całego ekranu, Mi MIX Alpha ma minimalną ramkę na górze i na dole oraz całkowicie porzuca fizyczne boczne przyciski. Zupełnie nowa technologia akustyczna wyświetlacza zastępuje tradycyjny głośnik słuchawki i czujnik zbliżeniowy, podczas gdy boki urządzenia są wrażliwe na nacisk i wykorzystują silnik liniowy, aby symulować dotyk prawdziwych przycisków.

Światowy debiut aparatu 108 MP – kolejny kamień milowy w fotografii smartfonów

Mi MIX Alpha wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 108 MP z najwyższą rozdzielczością, najwyższą liczbą pikseli i największym czujnikiem, jaki można znaleźć w każdym smartfonie – co stanowi kolejny ważny kamień milowy w fotografii smartfonów.

Główny aparat 108MP jest wyposażony w duży czujnik 1 / 1,33 cala – o 389% większy niż aparat 48MP. Ten czujnik obrazu jest w stanie wytwarzać zdjęcia 108 MP w rozdzielczości 12032 x 9024 pikseli i obsługuje technologię QuadPiksel (cztery w jednym), aby wytwarzać duże piksele 1,6 μm w warunkach słabego oświetlenia. Aparat obsługuje również nowe technologie, takie jak ISOCELL Plus i inteligentne ISO, i jest wyposażony w czteroosiową optyczną stabilizację obrazu (OIS).

Oprócz aparatu 108MP, Mi MIX Alpha ma również ultra-szerokokątny aparat 20MP, który obsługuje super-makro 1,5 cm, oraz teleobiektyw 12MP, który obsługuje 2x zoom optyczny i Dual PD.

Luksusowy tytanowy smartfon o flagowej wydajności 5G

Oprócz innowacyjnego wyświetlacza surround górna i dolna część ramy Mi MIX Alpha są wykonane ze stopu tytanu klasy lotniczej. Stop jest trzy razy mocniejszy niż stal nierdzewna, ale waży mniej. Z tyłu cała osłona aparatu wykonana została z pojedynczego kawałka szafirowego szkła, które jest osadzone w ceramice.

Jeśli chodzi o wydajność, Mi MIX Alpha używa flagowego SoC Snapdragon 855+ i obsługuje pasma 5G trzech głównych operatorów w Chinach. Urządzenie ma także najwyższej klasy kombinację pamięci 12 GB + 512 GB oraz obsługuje UFS3.0. Mi MIX Alpha jest wyposażony w baterię 4050 mAh i oferuje standardowe szybkie ładowanie przewodowe 40 W.

Xiaomi zamierza rozpocząć produkcję na małą skalę dla Mi MIX Alpha pod koniec grudnia i zostanie wyceniony na 19999 juanów.

Dodaj komentarz