Xiaomi Mi MIX 2S z czytnikiem pod ekranem i aparatem z zoomem optycznym. Mamy (niemal) pełną specyfikację

Xiaomi Mi MIX 2S zadebiutuje na MWC 2018, ale zanim to nastąpi mamy już niemal cały komplet informacji na jego temat. A te wskazują, że mamy oczekiwać jednego z najlepszych smartfonów tego kwartału.

Do prezentacji Xiaomi Mi MIX 2S pozostało coraz mniej czasu, a zatem nic dziwnego, że w Internecie pojawiają się kolejne doniesienia na jego temat. Tym razem jednak wydaje się, że mamy pełen komplet informacji – w tym wygląd, a także pełną specyfikację techniczną.

To, co najbardziej rzuca się w oczy w przypadku nadchodzącego Xiaomi Mi MIX 2S, to przede wszystkim niemal bezramkowy wyświetlacz z delikatnym wcięciem w prawym górnym rogu. W tymże miejscu osadzona zostanie kamera dedykowana Selfie. Oznacza to, że wszystkie ikony na pasku powiadomień zostaną przesunięte delikatnie w lewo, choć nie powinno to mieć negatywnego wpływu na komfort użytkowania. Przeniesienie kamery w nowe miejsce pozwoliło Xiaomi zastosować jeszcze smuklejsze ramki, które w przypadku Xiaomi Mi MIX 2 i tak były wąskie. Dochodzimy do momentu, w którym można już śmiało stwierdzić, że Xiaomi Mi MIX 2S jest typowym smartfonem ”bezramkowym”.

Bez wątpienia to wyświetlacz (nazwany został przez producenta Full Screen 3.0) odgrywa pierwsze skrzypce w nadchodzącym Xiaomi Mi MIX 2S, gdyż chiński producent zdecydował się umieścić pod nim czytnik linii papilarnych, jak ma to miejsce w Vivo X20 Plus UD – pierwszym na świecie smartfonie z czujnikiem biometrycznym w ekranie. Jeżeli Xiaomi faktycznie postawi na to rozwiązanie, to zapewne wyciągnie rękę po tę samą technologię, a zatem odblokowywanie ekranu nie będzie piekielnie szybkie, gdyż zajmie około 0,6 do 0,7 sekundy.

Na papierze wydaje się, że Xiaomi Mi MIX 2S będzie świetnym smartfonem fotograficznym, gdyż na tylnej ścianie ma zostać zastosowany zestaw dwóch obiektywów o rozdzielczości 12 Mpix każdy. Przy ich wykorzystaniu można będzie zrobić między innymi zbliżenie optyczne, co nadal w smartfonach jest rzadkością. Na ten moment dalsze informacje na temat aparatów nie zostały jeszcze ujawnione.

Jak już wiecie z ostatniego przecieku, za wydajność odpowiadać ma Qualcomm Snapdragon 845 złożony z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. Ta potężna jednostka otrzyma wsparcie ze strony 8-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X.

Aby nie spowalniać pracy urządzenia, Xiaomi postawi także na szybką pamięć wewnętrzną, a zatem będzie to najszybsz z dostępnych pamięć UFS o wielkości 256GB.

Ujawnione informacje jasno wskazują, że Xiaomi modelem Mi MIX 2S celuje w najwyższą półkę i tym samym chce przyćmić prezentację Samsunga Galaxy S9 w wersji Plus. Oba te modele mają zadebiutować bowiem podczas tegorocznych targów Mobile World Congress 2018, które startują pod koniec tego miesiąca.

via gizmochina

Dodaj komentarz