Xiaomi Mi A2 otrzymał aktualizację do Androida 10

Kilka dni temu właściciele Xiaomi Mi A3 wystosowali petycję, aby zmusić Xiaomi do wydania aktualizacji do systemu Android 10 na telefon. Co można nazwać niespodzianką, Xiaomi wydało teraz aktualizację Androida 10… dla Mi A2. 

Tak, aktualizacja Androida 10 jest teraz dostępna dla starszego Mi A2, który został wydany w 2018 roku. Istnieje jednak szansa, że dla ​​Mi A3 pojawi się wkrótce.

Aktualizacja dla Mi A2 waży prawie 1,3 GB. Wraz ze wszystkimi nowymi funkcjami Androida 10, takimi jak inteligentne odpowiedzi, tryb ciemny, kontrola rodzicielska Family Link w ramach cyfrowego dobrego samopoczucia oraz nowa nawigacja gestami; aktualizacja zawiera również poprawkę bezpieczeństwa z grudnia 2019 r., a aplikacja aparatu ma nową ikonę. 

Istnieje kilka problemów zgłoszonych przez tych, którzy już dokonali aktualizacji. Niektórzy twierdzą, że w niektórych miejscach występują błędy interfejsu użytkownika i brakuje VoWiFi. Podczas gdy inny użytkownik powiedział, że Usługi Google przestały działać na jakiś czas, zanim wszystko wróciło do normy. Istnieje również kilka błędów w aplikacji aparatu i nadal nie ma wsparcia dla camera2api. 

Warto zatem poczekać, aż więcej użytkowników opublikuje swoją opinię. A jeśli zamierzasz dokonać aktualizacji, pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową danych.

 Mi A2 został uruchomiony z Androidem Oreo po wyjęciu z pudełka i został zaktualizowany do Androida 9 Pie w tym samym roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to ostatnia ważna aktualizacja systemu operacyjnego.

Dodaj komentarz