Xiaomi Mi 9T w Geekbench. Częściowa specyfikacja potwierdzona

Xiaomi zapowiedziało ostatnio wprowadzenie nowego smartfona o nazwie Mi 9T. Jego debiut został zaplanowany na 12 czerwca.

Firma nie potwierdziła jeszcze, gdzie do sprzedaży wprowadzi smartfon, ale spekuluje się, że jest to Redmi K20 w globalnej wersji. A zatem Xiaomi Mi 9T zadebiutuje na całym świecie. Redmi K20 został ogłoszony w Chinach w zeszłym miesiącu jako pierwszy telefon w ofercie z aparatem selfie typu pop-up. Teraz, przed debiutem, Mi 9T został rzekomo zauważony w Geekbench, ujawniając niektóre kluczowe specyfikacje.

Zgodnie z listą Xiaomi Mi 9T będzie wyposażony w 6 GB pamięci RAM i chipset Qualcomm Snapdragon o nazwie kodowej Davinci (w przypadku Redmi K20 wykorzystywana była taka sama nazwa). Jest jeszcze więcej powodów, aby sądzić, że Mi 9T to po prostu przemianowana wersja Redmi K20, która wykorzystuje układ SoC Snapdragon 730. Wracając do Geekbench, Mi 9T ze wspomnianymi podzespołami osiągnął przyzwoity wynik 2540 punktów w teście jednożyłowym i 6911 w teście wielordzeniowym.

Jeśli chodzi o specyfikacje, podobno Mi 9T jest wyposażony w 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD+ (1 080 x 2340 pikseli) z wbudowanym czujnikiem linii papilarnych. Prawdopodobnie będzie wyposażony w maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane i aplikacje.

Na tylnym panelu może się pojawić aparat Sony IMX582, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Drugi sensor ma rozdzielczość 8MP ze światłem obiektywu f/2.4 z rozmiarem pojedynczego piksela wynoszącym 1,2μm. Jego zadaniem będzie między innymi zaoferowanie zbliżenia optycznego. Do tego oczywiście dojdzie jeszcze rozmywanie tła, przy efekcie bokeh. Trzeci, a zarazem ostatni obiektyw jest szerokokątny i charakteryzuje się otworem względnym f/2.4, pojedynczym pikselem 1,12μm i 13 milionami pikseli.

Kamera do Selfie ma być o rozdzielczości 20 megapikseli z f/2.0, która oprócz wykonywania Selfie pozwali na odblokowanie telefonu. Na dolnym obrzeżu umieszczony zostanie port USB typu C, przy którego wykorzystaniu możliwe będzie naładowanie akumulatora o pojemności 4000 mAh. Oczywiście ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania – 18W.

Redmi K20 to stylowy i bardzo dobrze wyposażony średniak

Dodaj komentarz