Xiaomi Mi 9T Pro z 8 GB pamięci RAM w GeekBench

Xiaomi zapowiedziało ostatnio wprowadzenie nowego smartfona o nazwie Mi 9T. Jego debiut został zaplanowany na 12 czerwca. NIewykluczone jednak, że prezentacji doczeka się również Xiaomi Mi 9T Pro, który został dostrzeżony w GeekBench.

Firma nie potwierdziła jeszcze, gdzie do sprzedaży wprowadzi smartfony, ale spekuluje się, że są to Redmi K20 i Redmi K0 Pro w globalnej wersji. Teraz, przed debiutem, Xiaomi Mi 9T Pro został zauważony w Geekbench, ujawniając niektóre kluczowe specyfikacje.

Zgodnie z listą Xiaomi Mi 9T Pro będzie wyposażony w 8 GB pamięci RAM i chipset Qualcomm Snapdragon 855, a zatem najwydajniejszy SoC w asortymencie producenta układów mobilnych. Wracając do Geekbench, Mi 9T Pro ze wspomnianymi podzespołami osiągnął wynik 3453 punktów w teście jednożyłowym i 10363 w teście wielordzeniowym.

W Xiaomi Mi 9T Pro zastosowany zostanie wyświetlacz charakteryzujący się proporcjami 19:9, jak również przekątną 6.39”. Z uwagi na brak jakiegokolwiek wcięcia, jak również zastosowane proporcje, treści wyświetlane są w rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Ekran będzie wykonany w technologii Super AMOLED. Warto jeszcze wspomnieć, że ekran będzie pokrywał 91.9% powierzchni frontowego panelu. W smartfonie obecny będzie czytnik linii papilarnych z czujnikiem nacisku.

Na tylnym panelu znajdzie się aparat Sony IMX586, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Do tego dochodzi jeszcze technologia Quad Bayer. Nie da się ukryć, że to obecnie najlepszy sensor, mając na uwadze możliwości fotograficzne. Do tego dochodzi jeszcze optyczna stabilizacja obrazu (OIS).

Drugi sensor ma rozdzielczość 8MP ze światłem obiektywu f/2.4 z rozmiarem pojedynczego piksela wynoszącym 1,2μm. Jego zadaniem będzie między innymi zaoferowanie zbliżenia optycznego. Do tego oczywiście dojdzie jeszcze rozmywanie tła, przy efekcie bokeh. Trzeci, a zarazem ostatni obiektyw jest szerokokątny i charakteryzuje się otworem względnym f/2.4, pojedynczym pikselem 1,12μm i 13 milionami pikseli.

Kamera do Selfie jest o rozdzielczości 20 megapikseli z f/2.0, która oprócz wykonywania Selfie pozwala na odblokowanie telefonu.

Redmi K20 Pro zaprezentowany, czyli Flagship Killer 2.0

źróło

Dodaj komentarz