Xiaomi Mi 9 Explorer z najjaśniejszym obiektywem na rynku!

Xiaomi Mi 9 Explorer, znany także jako Xiaomi Mi 9 Transparent Edition to najmocniejszy model z zaprezentowanej serii. Smartfon ma nie tylko ogromną ilość pamięci RAM, ale także najjaśniejszy aparat na rynku.

Zgodnie z tym slajdem pokazanym na prezentacji, edycja Mi 9 Transparent (która może być nazwana Mi 9 Explorer) będzie miała specjalną kamerę z przysłoną obiektywu f/1.47 i obiektywem 7P. 7P oznacza, że ​​obiektyw w rzeczywistości będzie miał 7 elementów optycznych – zazwyczaj wysokiej klasy aparaty mają obiektywy 5P lub 6P, ale Xiaomi poszło o krok dalej.

Oznacza to, że aparat w Xiaomi Mi 9 Transparent będzie zbierał znacznie więcej światła niż wersja standardowa, a także będzie lepszy, niż u konkurencji.

W Xiaomi Mi 9 Explorer zastosowany został najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855, który ma na pokładzie zintegrowany modem 5G. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Zastosowany modem 5G oferuje pobieranie danych z maksymalną prędkością dochodzącą do 2 Gbps, a wysyłanie z prędkością dochodząca do 316 Mbps. Oczywiście sam modem to nie wszystko, gdyż potrzebna jest jeszcze infrastruktura sieci komórkowych do obsłużenia takich szybkości. Do tego dochodzi także 12GB pamięci RAM.

Pozostała część specyfikacji technicznej jest identyczna, jak w przypadku standardowej wersji Mi 9.

Smartfon wyceniony został na 3999 juanów.

źródło

Dodaj komentarz