Xiaomi Mi 8X na zdjęciach. Jest także szczątkowa specyfikacja

W kwietniu tego roku zadebiutował Xiaomi Mi 6X, a zatem tańsza wersja flagowego modelu z 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zadebiutuje następca tego modelu, a zatem Xiaomi Mi 8X.

Mówi się, że Xiaomi Mi 8X wykorzystany zostanie w układ SoC Snapdragon 710. Jest to SoC wytworzony w 10nm procesie technologicznym i składający się z dwóch rdzeni Kryo 360 o częstotliwości taktowania 2.2 GHz i sześciu rdzeni Kryo 360 z zegarem 1.7 GHz. Grafika w tym przypadku, to Adreno 616. Wydajność energetyczną zagwarantować ma natomiast akumulator o pojemności 3100 mAh.

Krążące po Internecie zdjęcia ujawniają natomiast pionowo umiejscowioną podwójną kamerę na tylnym panelu. Tylna ściana ma zostać natomiast wykonana ze szkła.

Na razie wiadomo, że Xiaomi Mi 8X oferowany będzie w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim i białym, ale opcji kolorystycznych może być więcej. Spekuluje się, że Mi 8X będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem.

W Mi 8 Explorer Edition zastosowano również czujnik odcisków palców pod wyświetlaczem, a ponieważ Mi 8X nie ma czytnika odcisków palców na tylnej ścianie, a pod względem konstrukcji smartfon wygląda podobnie do Mi 8, nie trzeba zbyt wiele, aby domniemywać, że Mi 8X będzie miał zarówno czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem, jak i funkcję odblokowania opartą na 3D Face Recognition.

źródło: gizmochina

Dodaj komentarz