Wytrzymałość POCOPHONE F1 przetestowana (wideo)

Kupując nowy smartfon z pewnością chcesz, aby nic mu się nie stało, nawet jeśli jest to model z niskiej półki cenowej. A już tym bardziej, gdy mowa o urządzeniu za 1.5 tysiąca złotych.

POCOPHONE F1 kosztuje 1499 złotych i jest wyposażony w najwyższej klasy podzespoły, mając na uwadze oczywiście SoC, jak również pamięć RAM i na dane dla użytkownika. Aby zaoferować, tak wydajny smartfon we wspomnianej cenie nie obyło się bez oszczędności. Xiaomi zdecydowało bowiem o wykonaniu obudowy z tworzywa sztucznego. Ile zatem jest w stanie znieść POCO F1? Jeden z zagranicznych serwisów postanowił to sprawdzić.

Pomimo niskiej ceny, POCO F1 ma ekran pokryty szkłem Gorilla. Tak więc nie porysuje się od normalnego użytkowania. Korpus ma grafitową powłokę, która sprawia, że czuje się jak metal, ale pod spodem jest wyłącznie twister tworzywo sztuczne. Tylna ściana jest również plastikowe i to bez żadnej dodatkowej warstwy ochronnej. Oznacza to, że klucze (lub nóż) może go uszkodzić.

Jak widać na filmie smartfon wygina się w nieco niepokojący sposób, ale przechodzi przez nietknięte. Nawet niektóre zgięcia w przeciwnym kierunku nie powodują trwałych uszkodzeń. Jest zatem tani, plastikowy, ale trwały.

Dodaj komentarz