Wystartowała polska przedsprzedaż Honor Play

Honor Play z GPU Turbo to phablet z ekranem o pożądanych proporcjach, najbardziej wydajnym SoC HiSilicon dostępnym obecnie na rynku, sztuczną inteligencją, a także podwójnym aparatem na tylnym panelu. I to wszystko w przystępnej cenie. Smartfon zadebiutował właśnie na polskim rynku.

Honor Play pojawił się w ofercie kilku sklepów internetowych, gdzie w ramach oferty przedsprzedażowej wyceniony został na 1499 złotych. To bez dwóch zdań rozsądna cena, mając na uwadze zastosowane podzespoły, Jedyną wadą tego modelu jest brak NFC.

Honor Play został wyposażony w wyświetlacz FullView o proporcjach 18:9, charakteryzujący się przekątną 6,3 cali i rozdzielczością Full HD+ (2340 x 1080 pikseli). Matryca wykonana została w technologii IPS i zabezpieczona taflą hartowanego szkła 2.5D. Ponadto producent postanowił na wcięcie w ekranie (notch).

Zadebiutował Honor Play z Turbo GPU

Za moc obliczeniową w modelu Honor Play odpowiada Kirin 970, który został wykonany w 10-nanometrowym procesie litograficznym i składa się z czterech rdzeni Cotex-A73 o taktowaniu 2,4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz. Oczywiście nie zabrakło koprocesora i7. Chip graficzny, jakim jest w tym przypadku Mali-G72MP12 otrzymał wsparcie ze strony 4-gigabajtowej pamięci RAM. W tym miejscu warto dodać, że Honor Play jest pierwszym urządzeniem, w którym zastosowana została technologia GPU Turbo . Dzięki temu przetwarzanie grafiki poprawi się aż o 60%, przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię, i to aż o 30%.

Dodaj komentarz