Wygląd i specyfikacja OnePlus 6T ujawnione!

OnePlus ma zamiar zaprezentować kolejny flagowy smartfon z Androidem w przyszłym miesiącu. Mimo że firma oficjalnie zaczęła drażnić nadchodzącym smartfonem, nie ma jeszcze potwierdzenia daty wprowadzenia na rynek. Przed wprowadzeniem warto rzucić okiem na rendery OnePlus 6T i 360-stopniowe wideo, które potwierdza wszystkie najważniejsze zalety projektowe smartfona. Renderowanie i 360-stopniowe wideo pochodzą od zaufanego @OnLeaks, który ma fantastyczne osiągnięcia w zakresie wycieków.

Rendery OnePlus 6T potwierdzają obecność wycięcia w kształcie kropli wody u góry wyświetlacza, które jest podobne do smartfonów z serii OPPO R17 i F9. Dzięki projektowi wycięcia kropli oczekujemy, że OnePlus 6T będzie miał nieco wyższy stosunek ekranu do powierzchni frontowego panelu, aniżeli niż OnePlus 6 . Z tyłu widzimy pionową wysepkę z dwoma kamerami z umieszczonym pod nią modułem podwójnej lampy LED.

Zgodnie z najnowszym raportem CNET, OnePlus 6T nie posiada czujnika odcisków palców z tyłu. Zamiast tego nadchodzący flagowiec będzie wyposażony w czujnik odcisków palców na wyświetlaczu. Niestety, OnePlus 6T nie będzie miał gniazda słuchawkowego mini-jack 3.5 mm. Rozmieszczenie przycisków na obrzeżach jest w dużej mierze niezmienione w porównaniu do OnePlus 6.

OnePlus 6T ma wymiary 157,5 x 75,7 x 8,2 mm. W najgrubszym punkcie, tj. wysepce z aparatami, smartfon ma grubość 8,6 mm. Te wymiary są z podobne do tych z OPPO R17 Pro, potwierdzając, że nadchodzący smartfon będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6.4”. Dla porównania aktualny OnePlus 6 mierzy 155,7 x 75,4 x 7,8 mm. Grubszy profil słuchawki wskazuje również na nieco wyższą pojemność akumulatora.

Nadchodzący flagowy smartfon OnePlus będzie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz Optic AMOLED o rozdzielczości Full HD + (1080 x 2340 pikseli) i współczynniku proporcji 19,5: 9. Wyświetlacz zostanie zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass 6.

Pod względem wydajności OnePlus 6T będzie mniej więcej taki sam jak OnePlus 6. Będzie zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 845 taktowany zegarem 2,8 GHz z procesorem graficznym Adreno 630. Pod względem pamięci oczekujemy, że OnePlus zaoferuje 6T w trzech wariantach – 6 GB pamięci RAM + 64 GB pamięci, 8 GB pamięci RAM + 128 GB pamięci i 8 GB pamięci RAM + 256 GB pamięci masowej.

Oczekuje się, że smartfon posiada podwójny aparat – 16 MP + 20MP. Plotki sugerują również, że OnePlus 6T będzie ulepszeniem OnePlus 6 pod względem wydajności energetycznej, dzięki nieco większej baterii. Dokładna pojemność nie została jeszcze potwierdzona.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, OnePlus 6T prawdopodobnie zostanie dostarczony z systemem OxygenOS 9.0 (bazuje na systemie Android Pie).

Jeden Komentarz do tej pory.

  1. Krzysiek pisze:

    Nie 10-milimetrowy, tylko 10 nanometrowym procesie technologicznym w skrócie 10nm

Dodaj komentarz