Wygląd i specyfikacja Moto G8 ujawnione

Motorola wybiera się na MWC 2020, gdzie zaprezentuje pierwsze smartfony w tym roku. Teraz, przed wydarzeniem zaplanowanym na  23 lutego, do internetu przedostały się grafik prasowe Moto G8, pokazując wygląd i warianty kolorystyczne, których możemy się spodziewać po nadchodzącym smartfonie. 

Słuchawka będzie wyglądać bardzo podobnie do serii Motorola One, od wyświetlacza z otworem po ramki wokół ekranu. Moto G8 będzie pierwszym telefonem z serii G wyposażonym w wyświetlacz z otworem na kamerę do Selfie. Wycięcie zostanie umieszczone w lewym górnym rogu. Tymczasem na tylnym panelu telefonu będą znajdować się pionowo ustawione trzy aparaty – jedna z kamer jest odizolowana od pozostałych dwóch, które również mają autofocus PDAF. Dioda doświetlająca  LED jest umieszczona obok izolowanego czujnika. 

Ponadto smartfon Moto G8 będzie miał zamontowany z tyłu skaner linii papilarnych osadzony w ozdobnym logo Motorola. Gniazdo audio 3,5 mm będzie na górnej krawędzi, a klawisz regulacji głośności i przycisk zasilania na lewym boku telefonu. Maskownica głośnika i port ładowania, choć niewidoczne, będą znajdować się na dole. Wreszcie możemy spodziewać się, że Moto G8 będzie dostępna w co najmniej dwóch wariantach kolorystycznych: białym i niebieskim, oba z teksturowanym wykończeniem.

Jeśli chodzi o specyfikacje, Moto G8 ma uruchomić system Android 10 po wyjęciu z pudełka. Mówi się, że jest dostarczany z wyświetlaczem HD+ o rozdzielczości 6,39 cala (720 x 1560), jak informują deweloperzy z XDA. Oczekuje się, że telefon będzie napdzany przez chipset Snapdragon 665 AIE, w połączeniu z 2/3/4 GB pamięci RAM i 32/64 GB pamięci na dane. Jeśli chodzi o kamery, Moto G8 ma potrójnie tylne kamery z 16MP (f/1.7) + wtórny czujnik 2MP (f/2.2) do makrofotografii + szerokokątny 8MP (f/2.2). Z przodu Moto G8 ma zagościć kamerka 8MP z czujnikiem f/2.0. 

Energię dostarczy akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą ładowania 10W. Przeciek ujawnił ponadto, że telefon będzie obsługiwał NFC i tylko niektóre modele będą wyposażone w podwójne gniazda nanoSIM. 

Chociaż cena Moto G8 jest obecnie nieznana, biorąc pod uwagę specyfikację, prawdopodobnie będzie to przystępna oferta. Ponadto firma przygotowuje się również do uruchomienia Moto G8 Power, która niedawno została zauważona podczas certyfikacji Wi-Fi, oraz pierwszego  telefonu Motorola z rysikiem.

Dodaj komentarz