Wygląd Huawei P20 Lite potwierdzony. To świetna kopia iPhone X

Jednym ze smartfonów, które zadebiutują podczas marcowej konferencji prasowej organizowanej przez Huawei, będzie Huawei P20 Lite, a zatem najsłabszy z wariantów tegorocznego flagowca.Na temat tego modelu wiemy coraz więcej, a zatem warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Huawei P20 Lite jest jednym z trzech smartfonów chińskiego producenta, który zadebiutować powinien podczas konferencji prasowej w Paryżu, zapowiedzianej na 27 marca tego roku. I choć mocą obliczeniowa i technologiami bardziej zachwyci Huawei P20 i Huawei P20 Plus, to jednak Huawei P20 Lite wydaje się być nader interesujący z wyglądu.

Na krążących po Internecie renderach, jak również fotografiach dostrzec można inspirację produktem marki Apple. Wystarczy rzucić okiem na tylną ścianę, aby wiedzieć, że Huawe czerpał garściami od designerów Apple – wskazuje na to umieszczenie dwóch wystających ponad lico obiektywów.W innym miejscu ulokowana została jednak dioda doświetlająca LED. Skoro już o tylnej ścianie mowa, to warto jeszcze wspomnieć o obecności okrągłego czytnika linii papilarnych wpuszczonego w obudowę, a także o nietuzinkowym umiejscowieniu logo producenta – w lewym dolnym rogu, ae pionowo.

Wart teraz rzucić okiem na front, który wypełniony jest przez wyświetlacz o proporcjach 18:9 z charakterystycznym wcięciem w górnej części. Nowością w smartfonie Huawei są również zaokrąglone narożniki. Kamera dedykowana Selfie, jak również pozostały zestaw czujników umieszczone zostały na wspomnianym wcześniej wcięciu.

Od samego designu bardziej interesuje mnie jednak, jak Huawei poradziło sobie z belka powiadomień, która w Androidzie jest przecież dość charakterystyczna i niezmienna – podłużny prostokątny pasek. Czy dodatkowe ikony będą wyświetlały się dopiero po jej wysunięciu? A może nie będzie ich tam wcale? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać, gdyż na żadnej grafie, a tym bardziej zdjęciu nie widać jej wysuniętej.

Ze zdjęć wynika również, że Huawei nie ma zamiaru eksperymentować z rozmieszczeniem poszczególnych elementów na obudowie, dlatego też na dolnym obrzeżu znajduje się port USB typu C, złącze słuchawkowe mini-jack 3.5mm, mikrofon, jak również głośnik multimedialny. Na prawym oku natomiast belka regulacji głośności i włącznik.

Wyświetlacz w Huawei P20 Lite ma charakterzować się przekątną 5.8” lub 6.1”, a także rozdzielczością nietypową dla ekranów 18:9 (możliwe, że jednak będzie to 19:9), a zatem – 2280 x 1080 pikseli. Jest to jednak spowodowane zastosowaniem wspomnianego wcięcia.

Za wydajność energetyczną smartfonu o wymiarach 148 x 71 x 7,2 mm, odpowiedzialny ma być akumulator o pojemności raptem 2900mAh, który teoretycznie powinien zapewnić maksymalnie jeden dzień pracy na pojedynczym cyklu ładowania.

Na ten moment nie jest znana dalsza specyfikacja techniczna, ale spekuluje się, że za wydajność odpowiedzialny ma być zmodyfikowany Kirin 659, który już niejednokrotnie był wykorzystywany przez Huawei. Jeszcze inni spekulanci wspominają o wykorzystaniu Kirina 970, choć tę informację traktowałabym przede wszystkim jako plotkę, gdyż mało prawdopodobne jest, aby model lite, czerpał moc obliczeniową z flagowego układu SoC, który drzemie w Huawei Mate 10 Pro i ma być zastosowany także w Huawei P20 i P20 Plus.

źródło: slashleaks

Dodaj komentarz