Wszystko, co wiemy o Huawei nova 2s

Premiera Huawei nova 2s już jutro. Zanim jednak smartfon oficjalnie ujrzy światło dzienne, warto przejrzeć wszystkie informacje, jakie do tej pory pojawiły się w sieci na jego temat. Jest bowiem sporo zdjęć i grafik. Znana jest także specyfikacja techniczna nadchodzącego Huawei nova 2s.

Huawei nova 2s wyposażony zostanie w układ Kirin 960, który składa się z czterech rdzeni Cotex-A73 o taktowaniu 2,4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz. Chip graficzny, jakim jest w tym przypadku Mali-G71MP8 otrzymał wsparcie ze strony 6-gigabajtowej pamięci RAM. Magazyn danych stanowić ma natomiast pamięć wbudowana o pojemności 64 GB. Taka konfiguracja zapewnić ma wydajną pracę systemu Google Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0.

Oprogramowanie prezentowane będzie na 6-calowym ekranie FullView, charakteryzującym się proporcjami 18:9 (2:1) oraz rozdzielczością Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). Nad wyświetlaczem ulokowana zostanie 20-megapikselowa kamera z podwójnym obiektywem. Miłośnicy Selfie mogą więc już zacierać ręce.

Tylny panel należeć ma także do aparatu z podwójnym obiektywem, jednak w innej konfiguracji. Ma być to bowiem zestaw znany nam chociażby z modelu Honor View 10, a mianowicie 16 Mpix + 20 Mpix, przy czym ten pomocniczy będzie monochromatyczny.

Na pokładzie nie zabraknie oczywiście czytnika linii papilarnych. A ten znajdować się będzie na froncie urządzenia, pod ekranem. Wśród rozwiązań komunikacyjnych nie zabraknąć ma NFC.

Całość zamknięta zostanie w szklanej obudowie, która przyznać trzeba prezentuje się bardzo ładnie. Huawei nova 2s będą dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych - niebieskim, złotym, czarnym, srebrnym, a także bardzo modnym ostatnio - czerwonym.

źródło: gizchina, gizchina, gsmarena

Dodaj komentarz