Vivo X21 pierwszym smartfonem z układem Snapdragon 670

Jeszcze do niedawna sądzono, że pierwszym smartfonem z układem SoC Qualcomm Snapdragon 670, będzie Oppo R13, co w sumie miałoby sens, tym bardziej że Oppo jako pierwsze pokazało urządzenie ze Snapdragonem 660. Chiński oddział układów mobilnych sugeruje jednak coś innego.

Qualcomm opublikował na portalu społecznościowym weibo post, z którego jasno wynika, że nadchodzący Vivo X21 będzie szybszy, silniejszy i bardziej wydajny, aniżeli inne urządzenia tej klasy. A skoro takie informacje publikuje producent układów SoC, to faktycznie coś jest na rzeczy i wcale niewykluczone, że to właśnie Vivo X21 będzie pierwszym na świecie smartfonem z układem Qualcomm Snapdragon 670, który notabene zadebiutować powinien wraz ze smartfonem.

Według wcześniejszych doniesień Snapdragon 670 ma zostać wytworzony w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET firmy Samsung. I zanim przejdę do dalszej charakterystyki, już teraz pozwolę sobie nadmienić, że w tej samej technologii wykonany jest Snapdragon 835 i Exynos 8895. A zatem Snapdragon 670 będąc pierwszym procesorem średniej klasy wykorzystującym tę technologię, zaoferuje niespotykany poziom energooszczędności w swoim przedziale cenowym.

Snapdragon 670 podobno ma składać się z ośmiordzeniowego procesora, w którym sześć rdzeni bazować będzie na architekturze ARM Cortex-A55, a pozostałe dwa na ARM Cortex-A75. Klastry Kryo 300 Silver i Kryo 300 Gold mają charakteryzować się maksymalną częstotliwością taktowania odpowiednio 1.7 GHz i 2.6 GHz. Za wydajność graficzną odpowiedzialny będzie natomiast chip Adreno 615. Układ SoC to także zintegrowany modem Qualcomm X20 Gigabit.

Układ SoC w przypadku Vivo X21 ma być wspierany przez 6-gigabajtową pamięć operacyjną RAM. Otrzymamy zatem bardzo wydajny sprzęt klasy średniej.

Oficjalna prezentacja Vivo X21 zaplanowana została na 19 marca tego rok, a zatem na nadchodzacy poniedziałek.

Dodaj komentarz