Użytkownicy OnePlus 7 Pro zgłaszają problem z wyświetlaniem

OnePlus 7 Pro pozostaje w centrum uwagi z niewłaściwych powodów. Niedawno odkryto, że smartfon nie oferuje 3-krotnego zoomu optycznego, ponieważ pole widzenia w trybie portretowym i 3-krotne zbliżenie różnią się od siebie. Teraz użytkownicy OnePlus 7 Pro zgłaszają problemy z samoczynnym dotykiem ekranu w górnej jego części.

Ponadto lewa i prawa krawędź wyświetlacza nie reagują na stuknięcia, dopóki ekran nie zostanie wyłączony i ponownie włączony.

Co więcej, wielu użytkowników OnePlus 7 Pro na OnePlus Forum twierdzi, że podczas pisania na klawiaturze, na ekranie głównym oraz w aplikacjach, wyświetlacz telefonu automatycznie rejestruje stuknięcie na samej górze ekranu. Mówi się, że stuknięcia trwają zwykle kilka sekund, ale zdarzają się przypadki, w których są one przedłużane do dobrych kilku minut.

Użytkownicy OnePlus 7 Pro mogą instalować aplikację CPU-Z, aby sprawdzić, czy ich urządzenie jest dotknięte tymi przypadłościami, ponieważ aplikacja często uruchamia niezamierzone dotknięcia. Nie jest jasne, czy problem dotyczy oprogramowania czy sprzętu. Warto zauważyć, że wyświetlacz OnePlus 7 Pro był powszechnie chwalony za dokładność kolorów, jasność i poziom kontrastu. Ekran został nawet oceniony przez DisplayMate.

Jeśli chodzi o 3-krotny zoom optyczny, to w celu uzyskania efektu teleobiektywu 8MP na tylnej ściance jest faktycznie 13-megapikselowy czujnik Samsung S5K3M5, który w trybie 3-krotnego zoomu przycina krawędzie, aby powiększyć obraz, skutecznie tworząc 8-megapikselowe obrazy. Jest to podobne do przycinania żądanej części już przechwyconego obrazu.

Dodaj komentarz