UMIDIGI Z2 i UMIDIGI Z2 Pro oficjalnie zaprezentowane

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, firma UMIDIGI zaprezentowała dwa, nowe smartfony. Oto UMIDIGI Z2 oraz UMIDIGI Z2 Pro.

Budowa

Do produkcji obudowy UMIDIGI Z2 oraz UMIDIGI Z2 Pro wykorzystano przede wszystkim szkło, z którego powstał zarówno frontowy, jak i tylny panel. Korpus wykonany został natomiast z metalu. UMIDIGI Z2 o wymiarach 153.4 x 74.4 x 8.3 mm waży 165 gramów. UMIDIGI Z2 ma identyczne wymiary i wagę. Każda z nowości oferowana będzie w trzech wariantach kolorystycznych – Twilight, Phantom oraz czarnym.

Zarówno w przypadku UMIDIGI Z2, jak i UMIDIGI Z2 Pro, nad wyświetlaczem ulokowane zostały standardowe podzespoły, w tym: czujnik światła zastanego, kamerka z podwójnym obiektywem do Selfie (16 Mpix + 8 Mpix), głośnik wpuszczony we wnękę, a także czujnik zbliżeniowy.

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu umieszczone zostały na prawym boku, tak samo jak ten służący do regulacji głośności. Na dolnym obrzeżu osadzone zostały natomiast: głośnik, mikrofon oraz port USB-C. Na górnym obrzeżu znajduje się mikrofon wtórny, na lewy boku zaś hybrydowy slot (2 x SIM lub SIM + microSD). Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 4050 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

Tylny panel należy do aparatu głównego z podwójny obiektywem, który występuje w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej, a także czytnik linii papilarnych.

Wyświetlacz

UMIDIGI Z2 Pro wyposażony został w duży, bo aż 6.2-calowy wyświetlacz o proporcjach 19:9 i rozdzielczości Full HD+ (2246 x 1080 pikseli). Ekran zastosowany w smartfonie cechuje się zagęszczeniem pikseli na cal wynoszącym 403. Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę jest notch, czyli modne od pewnego czasu wcięcie w ekranie. UMIDIGI Z2 ma identyczny wyświetlacz.

System i podzespoły

Za wydajność w UMIDIGI Z2 odpowiada układ MediaTek helio P23, który składa się z ośmiu rdzeni Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 2.0 GHz. Nad grafiką czuwa dwurdzeniowy chip Mali-G71MP2, wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Magazyn danych stanowi 64-gigabajtowa pamięć, którą można rozbudować o maksymalnie 256 GB.

Moc obliczeniową w UMIDIGI Z2 Pro zapewnia natomiast MediaTek helio P60, który jest układem SoC wytworzonym w 12-nanometrowym procesie technologicznym. Procesor ma cztery rdzenie ARM Cortex-A73 o częstotliwości taktowania 2.0 GHz i dodatkowe cztery na architekturze ARM Cortex-A53, których taktowanie wynosi 2.0 GHz. Grafika w tym przypadku, to ARM Mali-G72MP3 o częstotliwości taktowania dochodzącej do 800MHz. SoC otrzymał wsparcie ze strony 6-gigabajtowej pamięci RAM. Z kolei z myślą o danych i aplikacjach użytkownika zastosowana została pamięć wbudowana o pojemności 128 GB (możliwość rozbudowy o maksymalnie 256 GB).

Oba smartfony pracują pod kontrolą Androida 8.1 Oreo.

Komunikacja

Zaplecze komunikacyjne w najnowszych produkcjach sygnowanych logo UMIDIGI przedstawia się następująco: Bluetooth 4.0, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11a/b/g/n, GPS z A-GPS i GLONASS, port USB-C, cyfrowy kompas, hybrydowy slot (2 x SIM lub SIM + microSD do 256 GB), a także modem LTE. Dodatkowo w Z2 Pro jest NFC.

Aparat

Na tylnym panelu zarówno UMIDIGI Z2, jak i UMIDIGI Z2 Pro ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem (16 Mpix + 8 Mpix) z PDAF, który występuje w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej LED.

Miłośnikom selfie dedykowana jest natomiast podwójna kamera frontowa (16 Mpix + 8 Mpix).

Cena i dostępność

Przedsprzedaż modelu UMIDIGI Z2 rozpocznie się już wkrótce, a jego cena zaczynać się będzie od 249 dolarów. UMIDIGI Z2 Pro trafi na rynek miesiąc później. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz