To już pewne! Xiaomi Mi 9 SE zadebiutuje w Polsce

Polski oddział Xiaomi poinformował, że już niebawem na polskim rynku zadebiutuje Xiaomi Mi 9 SE. Będzie to zatem pierwszy w naszym kraju smartfon, w którym zastosowany jest najnowszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 712

Niestety na ten moment nie jest znana sugerowana cena detaliczna Xiaomi Mi 9 SE na polskim rynku. Mając jednak na uwadze fakt, że flagowy Mi 9 kosztuje 1899 złotych, można spokojnie założyć, że jego mniejsza wersja zadebiutuje z ceną nie wyższą, niż 1499 złotych.

Smartfon napędzany jest przez najnowszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 712. Qualcomm Snapdragon 712 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 360 (maksymalne taktowanie na poziomie 2.3GHz) i układu graficznego Adreno 616. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. Jest generalnie nieco bardziej podrasowanym wariantem Snapdragona 710.

Do tego dochodzi wsparcie ze strony 6-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4, jak również szybkiej pamięci UFS2.1 o pojemności 64GB lub 128GB w zależności od wariantu.

Xiaomi Mi 9 SE oficjalnie. Wydajny i zarazem bardzo tani średniak

Taki zestaw przekłada się na 187 tysięcy punktów uzyskanych w najpopularniejszej aplikacji benchmarkowej AnTuTu. To rezultat bardzo dobry – wprost idealny dla modelu klasy średniej.

Wyświetlacz charakteryzujący się przekątną 5,97” wykonany został w technologii AMOLED. Treści wyświetlane są w rozdzielczości Full,HD+, a proporcje ekranu wynoszą 19:9. Przy takich parametrach współczynnik ekranu do powierzchni frontowego panelu wynosi niemal 91%, co jest wartością odpowiednią dla kasy smartfona. Pod wyświetlaczem umieszczono czytnik linii papilarnych, co jest nowością w przypadku smartfonów klasy średniej od Xiaomi.

Dodaj komentarz