Sprawdź jakie telefony preferują użytkownicy AnTuTu (raport)

AnTuTu opublikowało raport preferencji użytkowników w trzecim kwartale 2020 roku na podstawie danych zza kulis AnTuTu. Jakie telefony komórkowe preferują użytkownicy Antutu? Zobaczmy wyniki.

Należy zauważyć, że raport preferencji jest oparty na konfiguracji telefonów użytkowników Antutu, więc nie przedstawia preferencji dla całego rynku telefonów z systemem Android.

Rozmiar ekranu: duże ekrany są zdecydowanie głównym nurtem

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Po wejściu w erę pełnego ekranu, rozmiary poniżej 5,5 cala w większości zniknęły. Wielu producentów nie wypuszcza już modeli telefonów z małymi ekranami, ale Apple nadal wprowadza co roku modele telefonów o rozmiarach mniejszych niż 6 cali, takie jak iPhone 12 Mini i iPhone SE.

Zgodnie z dystrybucją, 6,4-calowy ekran stanowi 17,2%, następnie 6,3-calowy ekran 14,7%, a 6,5-calowy ekran 13,6%, które są typowymi rozmiarami obecnych telefonów komórkowych i stanowią prawie połowę wszystkich.

Antutu uważa, że ​​w dzisiejszych warunkach technologicznych takie rozmiary są w zasadzie ograniczeniem dla obsługi jedną ręką. Ponadto ekrany o przekątnej od 6 do 6,4 cala są również najpopularniejszymi rozmiarami ekranu używanymi przez producentów, więc ostateczna liczba jest zgodna z oczekiwaniami.

Rozdzielczość ekranu: czy wystarczy 1080P?

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Chociaż rozmiar ekranu telefonu jest coraz większy, rozdzielczość pozostaje 1080P, tak jak to było dwa lata temu. Nie chodzi o to, że użytkownicy nie chcą ekranów o wyższej rozdzielczości, ale przede wszystkim dlatego, że takie ekrany kosztują za dużo i zużywają zbyt dużo energii, a 1080P wystarczy do ich potrzeb, dlatego wielu producentów woli korzystać z ekranów o wysokiej rozdzielczości w wersjach Pro.

Zgodnie z rozkładem rozdzielczości ekranu, 1080×2340 stanowi 35,7%, 1080×2400 rośnie do 12,9%, a wyższa 1440×3120 została sklasyfikowana jako „Inne”.

Marka procesora: popularność marki Qualcomm jest nadal silna

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Jeśli chodzi o marki procesorów, użytkownicy Antutu, którzy są wyposażeni w procesory Qualcomm, stanowią 57,5%, Samsung 14,9%, Hisilicon 14,1%, a MediaTek 12,4%.

Według danych Qualcomm pozostaje dominującym graczem na rynku procesorów mobilnych, nawet bardziej niż Samsung i Hisilicon łącznie, ale wzrost obłożenia MediaTek w poprzednim kwartale był prawdopodobnie związany z premierą procesorów Dimensity, co jest dobrym początkiem w 5G. era.

Ponadto, pod wpływem amerykańskiego zakazu, oczekuje się, że w pewnym stopniu zmniejszy się obłożenie procesorów Hisilicon, ale w Chinach istnieje stare powiedzenie, że „pokonuje obcokrajowców ucząc się na ich zaletach”. Same zakazy nie mogą powstrzymać postępu technologii i nigdy nie wiemy, jaka będzie przyszłość Hisilicon.

Liczba rdzeni (CPU): pełna popularyzacja chipów ośmiordzeniowych

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Ośmiordzeniowy SoC to uznana w branży konstrukcja, która zachowuje równowagę między wydajnością a zużyciem energii. Według danych zebranych przez Antutu, chipy ośmiordzeniowe stanowiły 95,1% rynku, w pełni i całkowicie spopularyzowane na wysokich, średnich i niskich zakresach.

Pojawił się również argument, że wiele rdzeni jest bezużytecznych, z dobrym przykładem serii Apple A, która teraz również wykorzystuje architekturę wielordzeniową, i ten argument zniknął.

Dane obejmowały również 4,2% czterordzeniowych chipów, prawdopodobnie modeli telefonów o niskim zasięgu na inne rynki.

Pamięć RAM: modele z 6GB są w większości

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Według danych, telefony komórkowe użytkowników Antutu to głównie modele ze średniej półki, z których większość stanowi pamięć 4 GB i 6 GB, z czego 6 GB zajmuje 34,3%. Inaczej niż w Chinach, gdzie większość pamięci to 8 GB, podczas gdy pamięć 4 GB to już rzadkość.

Z biegiem czasu jednak modele z pamięcią 4 GB będą coraz rzadsze, podczas gdy modele z pamięcią 6 GB staną się konfiguracją standardową, a więcej modeli z pamięcią 12 GB pojawi się we flagowych telefonach. Teraz pamięć LPDDR5 jest wykorzystywana na dużą skalę, co w pewnym stopniu wypycha telefon komórkowy w stronę pamięci 8 GB.

ROM: Duża pojemność ma istotne zalety

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Telefon komórkowy stał się urządzeniem elektronicznym, bez którego nie możemy żyć. Szczególnie ważne jest przechowywanie dużej ilości danych osobowych i wystarczająca ilość miejsca. Według danych wersja 128 GB jest najczęściej używana przez użytkowników Antutu, stanowiąc 41,3% rynku.

64 GB ma również pewne obłożenie, głównie dlatego, że większość telefonów średniej klasy nadal zaczyna się od 64 GB, a udział 16 GB jest dalej zmniejszany. Wierzymy, że duża pojemność pamięci to przyszły kierunek rozwoju telefonów komórkowych.

Ponadto, ze względu na znaki pamięci flash, gdy przestrzeń magazynowa jest prawie wyczerpana, szybkość odczytu i zapisu pamięci flash zostanie znacznie obniżona, co również wpłynie na płynność systemu. Dlatego zalecamy użytkownikom wybranie wersji o większej pojemności.

Wersja Androida: fragmentacja pozostaje

Globalne preferencje użytkowników telefonów komórkowych, III kwartał 2020 r

Dla Google najważniejszym zadaniem jest teraz ujednolicenie Androida do najnowszej wersji, zarówno pozwalające użytkownikom na korzystanie z zaktualizowanych funkcji, jak i pomagające zwiększyć bezpieczeństwo Androida.

Z danych wynika, że ​​obecne modele telefonów z systemem Android 10 dominują na poziomie 63,3%, ale Android 11, który został uruchomiony od jakiegoś czasu, nie znajduje się na wykresie dystrybucji, zaliczając się do kategorii „Inne” i charakteryzujący się bardzo małą liczbą użytkowników.

Powyższe jest istotną informacją z raportu preferencji użytkowników Antutu w trzecim kwartale 2020 r. Można zauważyć, że użytkownicy wolą sprzęt, który może zapewnić im natychmiastowe wrażenia, taki jak duży ekran, duża pojemność pamięci i inne specyfikacje. Należy jeszcze raz zauważyć, że przedstawia to jedynie preferencje użytkowników Antutu i nie reprezentuje dystrybucji konfiguracji całego rynku telefonów komórkowych z systemem Android.

Dodaj komentarz