Specyfikacja OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro ujawniona jeszcze przed premierą

Mamy jeszcze dwa tygodnie do oficjalnej premiery OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Dzięki licznym wyciekom widzieliśmy już rendery obu urządzeń i znamy wiele szczegółów, w tym częściowe specyfikacje sprzętowe. Większość plotek mówi o wariancie OnePlus 7 Pro, podczas gdy tylko kilka przecieków wskazuje na standardowy model.Ostatnie przecieki i oficjalne zwiastuny potwierdzają moduł potrójnej kamery w wariancie Pro wraz z wyskakującym aparatem i wskazują, że będzie to kosztowne.

Przed oficjalną premierą wyciekły rzekome specyfikacje OnePlus 7 i One Plus 7 Pro. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej nadchodzącym flagowcem.

Specyfikacja OnePlus 7

W oparciu o przeciek, standardowy wariant OnePlus 7 wyposażony jest w 6,2-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED(Optic AMOLED), na którym wszelkiego rodzaju treści wyświetlane bada w rozdzielczości FullHD+. Ekran będzie charakteryzował się również odświeżaniem na poziomie 60Hz i wycięciem w kształcie kropli wody. Jest zatem bardzo podobny do OnePlus 6T. Co jeszcze istotniejsze, przekątna ekranu różni się od tej, która w ostatnim czasie ujawnił @Onleaks, który wspominał o rozmiarze 6.4”.

Smartfon ma mieć w wyświetlaczu wbudowany czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można odblokować smartfon.

W smartfonie zastosowany zostanie najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855, który ma na pokładzie zintegrowany modem 5G. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. SoC wspierany jest przez 6 GB pamięci RAM i po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z OxygenOS 9,

Za wydajność energetyczną odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 4150 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy 30W. Wspomniany proces odbywać będzie się poprzez port USB typu C i dedykowaną ładowarkę.

Na tylnym panelu standardowej wersji OnePlus 7 znajduje się aparat Sony IMX586, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Do tego dochodzi jeszcze technologia Quad Bayer. Nie da się ukryć, że to obecnie najlepszy sensor, mając na uwadze możliwości fotograficzne. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie ze strony teleobiektywu. OnePlus 7 ma wymiary 157,7 x 74,8 x 8,1 mm.

Specyfikacja OnePlus 7 Pro

W smartfonie zastosowany zostanie wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QuadHD+, który obsługuje technologię wyświetlania HDR10+ i charakteryzuje się przekątną 6.64”. W wyświetlaczu nie zastosowano żadnego wcięcia, dzięki czemu powinien on zajmować co najmniej 93% powierzchni frontowego panelu. Na dole ekranu OnePlus umieściło również czujnik odcisków palców, który będzie szybszy niż obecny na rynku czujnik optyczny stosowany w poprzednich smartfonach. Ponadto ekran ma charakteryzować się odświeżaniem na poziomie 90Hz.

Za działanie odpowiadać będzie Snapdragon 855. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Układ SoC współpracować może z 10 GB pamięci RAM,

Za wydajność energetyczną odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 4000 mAh.. OnePlus 7 Pro będzie standardowo wyposażony w technologię ładowania Warp Charge o mocy 30W. Ładowanie odbywa się poprzez port USB typu C mieszczony na dolnym obrzeżu.

Na tylnym panelu OnePlus 7 Pro zagości aparat Sony IMX586, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Do tego dochodzi jeszcze technologia Quad Bayer. Nie da się ukryć, że to obecnie najlepszy sensor, mając na uwadze możliwości fotograficzne. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie ze strony teleobiektywu., a także obiektyw z szerokim kątem. OnePlus 7 Pro mierzy 162,6 x 76 x 8,8 mm.

Dodaj komentarz