Specyfikacja Moto Z2 Force ujawniona

Dzięki bardzo popularnemu benchmarkowi właśnie poznaliśmy specyfikację techniczną Moto Z2 Force. Model ten bez żadnych kompleksów stanie do walki z tegorocznymi flagowcami.

Za moc obliczeniową w modelu Moto Z2 Force (oznaczenie XT1789-05) odpowiadać będzie Qualcomm Snapdragon 835, czyli jednostka wykonana w 10-nanometrowym procesie technologicznym, i złożona z ośmiu rdzeni Kryo 280 (4 x Kryo 280 @2.45GHz + 4 x Kryo 280 @1.9GHz). Chip graficzny, jakim jest w tym przypadku Adreno 540 o taktowaniu 653 MHz, otrzyma wsparcie ze strony 6-gigabajtowej pamięci RAM. Taka konfiguracja przełoży się na niezwykle płynną pracę systemu Android 7.1 Nougat, a także pozwoli na uruchomienie każdego tytułu dostępnego w ofercie Google Play. Pamięć wbudowana (zapewne typu UFS 2.1) ma wynosić 128 GB, z czego dla użytkownika dostępne będzie około 100 GB. Na ten moment nie jest jasne, czy będzie możliwość rozszerzenia pamięci poprzez wykorzystanie czytnika microSD.

Moto Z2 Force zostanie wyposażona w 5.5-calowy wyświetlacz. Obraz prezentowany będzie w standardowej rozdzielczości dla tegorocznych flagowców — WQHD (2560 x 1440 pikseli), a co za tym idzie zagęszczenie pikseli na cal wynosić będzie około 534 ppi. Na tylnym panelu zagości pojedynczy aparat główny 12 Mpix oferujący między innymi nagrywanie wideo w 4K. Z kolei Selfie dedykowana zostanie kamera 5 Mpix.

W związku z tym, że Moto Z2 Force dostrzeżony został w aplikacji AnTuTu, poznaliśmy również uśredniony wynik, jaki uzyskał ten smartfon - 168 tysięcy punktów. Ta wartość jednoznacznie wskazuje nam, że nowości od Motoroli nie zdobędzie koszulki lidera, w tym benchmarku. Niemniej nie zmienia to faktu, że wydajność tego phabletu jest na bardzo wysokim poziomie.

Moto Z2 Force

źródło: @AnTuTuLabs

Dodaj komentarz