Redmi Note 8T debiutuje w Polsce. Ma NFC i szybkie ładowanie

Redmi Note 8T to najnowszy smartfon klasy średniej w ofercie chińskiego producenta, który wnosi ze sobą dwa uaktualnienia względem Redmi Note 8. Dodano szybkie ładowanie o mocy 18W, jak również NFC. Smartfon jest już dostępny w Polsce.

Redmi Note 8T jest wyposażony w 6,3-calowy wyświetlacz IPS z wycięciem o kształcie nawiązującym do kropli wody. Wszelkiego rodzaju treści wyświetlane są w rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. To bardzo dobre parametry dla taniego smartfona, a przecież taki właśnie jest tytułowy model.

Smartfon z nowej serii Redmi Note został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 665 składający się z ośmiu rdzeni Kryo 260 o częstotliwości taktowania 2,0 GHz i 1,8 GHz. Ten wydajny chipset w połączeniu z pamięcią 128 GB na dane i 4GB RAM, sprawia, że urządzenie będzie działało płynnie i bezproblemowo. Z myślą o młodych użytkownikach, Xiaomi wyposażył smartfon w technologię przyspieszająca rozgrywkę, która poprawia wydajność urządzenia.

System czterech kamer umieszczony jest na tylnym panelu telefonu ma 48-megapikselowy obiektyw podstawowy z przysłoną f/1.8, 8-megapikselowy obiektyw superwide z polem widzenia 117 stopni, 2-megapikselowy obiektyw makro i 2- megapikselowy czujnik głębi ostrości. Cztery kamery mają takie funkcje, jak EIS, tryb nocny i nagrywanie wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Na froncie jest aparat o rozdzielczości 13 megapikseli. Nie zabrakło oczywiście trybu upiększającego, jak również odblokowania za pomocą skanu twarzy.

System operacyjny Android 9 Pie oparty na MIUI10 działa na Redmi Note 8T zaraz po wyjęciu z pudełka. Smartfon jest wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh. Jest oczywiście wsparcie dla technologii szybkiego ładowania o mocy 18W, przy wykorzystaniu dedykowanej ładowarki dołączonej do zestawu sprzedażowego.

Smartfon zadebiutował w Polsce w trzech wariantach kolorystycznych, takich jak niebieski, biały i czarny. Redmi Note 8T do sprzedaży trafi w trzech wariantach, których ceny przedstawiają się następująco:

  • Redmi Note 8T (3/32 GB) w cenie 799 zł;
    Redmi Note 8T (4/64 GB) w cenie 899 zł;
    Redmi Note 8T (4/128 GB) w cenie 999 zł.

Dodaj komentarz