Redmi GO zadebiutował w Polsce

Redmi Go zadebiutował oficjalnie w Polsce. To pierwszy smartfon z Androidem Go w ofercie sub-marki Xiaomi. Jest to propozycja z niskiego segmentu pracująca pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo w wersji Go , który został zoptymalizowany pod kątem tylko 1 GB pamięci RAM.

Redmi Go jest już dostępny na polskim rynku, a jego sugerowana cena detaliczna ustalona została na 349 złotych. Smartfon (bez umowy lub z abonamentem) można zakupić za pośrednictwem sieci Play.

Jak to bywa w przypadku smartfonów z programu Android Go, mają one mieć określoną specyfikację techniczną, a zatem pamięć RAM nie może przekraczać 1GB, a do tego nie mogą być stosowane w nich wydajne układy SoC. Dlatego też w przypadku Redmi Go za wydajność odpowiedzialny jest niskobudżetowy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowicie Snapdragon 425 (MSM8917), czyli SoC złożony z (64-bitowego) 4-rdzeniowego procesora Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1.4 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast chip Adreno 308, który wspierany będzie przez 1GB pamięci RAM, a na dane zarezerwowane zostało 8GB pamięci wbudowanej z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 128GB.

System Android 8.1 (Oreo Go Edition) wyświetlany jest w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli( na wyświetlaczu charakteryzującym się przekątną pięciu cali i proporcjami 16:9. Do tego dochodzi jeszcze jasność na poziomie 380 nitów i kontrast 1000:1. Warto mieć na uwadze fakt, że pod ekranem umieszczone zostały pojemnościowe przyciski nawigacyjne, a zatem cały ekran będzie do dyspozycji użytkownika.

Na tylnym panelu umieszczony został 8-megapikselowy aparat główny z przysłoną obiektywu f/2.0 i rozmiarem pojedynczego piksela 1,12um. Do tego dochodzi wsparcie ze strony diody doświetlającej LED. Selfie dedykowana jest natomiast kamera 5MP ze światłem f/2.2. Energię dostarcza akumulator o pojemności 3000 mAh.

Podzespoły zamknięte zostaną w obudowie wykonanej z poliwęglanu występującej w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i niebieskim. Redmi Go Edition waży 137 g, przy wymiarach 140.4x 70.1 x 8.35 mm.

Dodaj komentarz