POCO F2 może nigdy nie zostać zaprezentowany

Jak wynika z najnowszych doniesień, Xiaomi może planować zaprzestanie sprzedaży swojej marki POCO. Według Navkendar Singh, dyrektora ds. Badań – IDC India, Xiaomi właśnie wprowadziło na rynek Redmi K20 Pro, który jest flagowym telefonem z funkcjami takimi jak procesor Snapdragon 855 w segmencie do 30 tysięcy rupii indyjskich, a zatem przyszłość marki POCO jest wątpliwa.

Ten komentarz pojawia się wkrótce po tym, jak szef produktu POCO, Jai Mani, opuścił firmę. Marka POCO została wprowadzona przez producenta telefonów w zeszłym roku z POCO F1 , który był jednym z najbardziej przystępnych smartfonów z procesorem Snapdragon 845 w cenie do 21 tysięcy rupii indyjskich.

Bez dwóch zdań to słuszna decyzja, aczkolwiek nie da się ukryć, że POCO F1 narobił sporo zamieszania także na polskim rynku. Redmi K20 Pro nie jest jeszcze w Polsce dostępny, ale jego cena raczej nie będzie, aż tak atrakcyjna.

POCO F1 napędzany jest przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. W tym miejscu warto zaznaczyć, że POCO F1 znalazło się chłodzenie cieczą.

W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany jest przez 6- lub 8-gigabajtową pamięć RAM LPDDR4X. Magazyn danych w POCO F1 stanowi natomiast pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB / 128 GB / 256 GB.

Na tylnym panelu POCO F1 ulokowany został aparat główny z podwójnym obiektywem – 12 Mpix (Sony IMX363) z f/1.9 + 5 Mpix. Nie zabrakło szybkiego pomiaru ostrości PDAF, a także wsparcia w postaci diody doświetlającej. Przy wykorzystaniu aparatu możliwe jest między innymi nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Na froncie z kolei umieszczona została kamera o rozdzielczości 20 megapikseli z oprogramowaniem upiększającym.

Dodaj komentarz