Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/swiatandroid.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Nowe tablety PiPO z układem RK3288 w drodze

Nowe tablety PiPO z układem RK3288 w drodze

Firma PiPO przygotowuje się do premiery nowej serii tabletów wyposażonych w układy Rockchip. Tym razem będą to czterordzeniowe procesory o zwiększonej wydajności i nowej grafice, które zapewnią nam duży wzrost komfortu użytkowania urządzenia.

PiPO RK3288 / źródło: pipo

PiPO RK3288 / źródło: pipo

To, co znajdziemy pod obudową najświeższych tabletów to czterordzeniowy procesor Rockchip RK3288 zbudowany na podstawie Cortex A17 o taktowaniu zegara wynoszącym 1,8 GHz z szesnastordzeniową grafiką Mali T-760 wytworzoną w 28-nanometrowym procesie technologicznym. Niestety pozostała specyfikacja nie jest nam jeszcze znana, a szkoda, ponieważ zapowiada się obiecująco. Co prócz wydajności zaproponuje nam PiPO?

Przede wszystkim trzy wielkości ekranów w wysokiej rozdzielczości 2K (2560 x 1600 pikseli). Będą to: 8,9-calowy, 9,7-calowy i największy 10,1-calowy tablet. Ciekawostką jest wsparcie dla możliwości nagrywania klipów wideo w 4K. Premiera przewidziana jest na kwiecień podczas imprezy Hong Kong Electronics Fair, a więc niedługo dowiemy się szczegółów.

źródło: pipo

Dodaj komentarz