Oto dlaczego POCO F2 z układem Snapdragon 865/855 jeszcze nie zadebiutował

Po miesiącach szumu POCO wypuściło na rynek smartfon POCO X2, którego cena zaczyna się od 15999 rupii indyjskich. W przeciwieństwie do oczekiwań wszystkich drugim obecnie niezależnym smartfonem marki nie jest długo wyczekiwany POCO F2, który miał być kontynuacją POCO F1. Firma wyjaśniła dlaczego.

Zamiast tego POCO X2 jest bardziej smartfonem klasy średniej z pewnymi schludnymi specyfikacjami, takimi jak wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz, konfiguracja aparatu selfie z podwójnym otworem, akumulator 4500 mAh.

C Manmohan, dyrektor generalny POCO, został zapytany po debiucie POCO X2, dlaczego firma zdecydowała się na chipset Snapdragon 730G dla tego urządzenia. Odnosząc się do tego samego, Manmohan powiedział, że firma nazywa się teraz „startupem” i nie uważa kosztów najnowszych chipsetów Qualcomm za wykonalne dla firmy. „Obecnie chipsety, wszystkie chipsety serii 800, są niezwykle drogie. A Snapdragon 865, będący pierwszą generacją 5G, jest po prostu znacznie droższy”, powiedział Manmohan. 

Jeśli chodzi o najnowsze chipsety Qualcomm, ich koszt uniemożliwił POCO korzystanie z nich. „Snapdragon 865, jak już mówiłem, jest bardzo drogi i nie ma żadnego sensu”, mówi Manmohan, „co więc moglibyśmy wziąć pod uwagę? Snapdragon 855. Tak? Model 855 został wypuszczony z nieco wyższą ceną i spodziewaliśmy się, że również ulegnie pewnej deprecjacji. Ale 865 wprowadził bardzo wysoki poziom, a teraz następuje przejście z 4G na 5G. Tak więc amortyzacja 855 nie powinna była nastąpić. ”

Dodaj komentarz