OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro zadebiutują w przyszłym miesiącu

Jak wynika z najnowszych doniesień, OnePlus 7 Pro zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a wraz z nim standardowa wersja tegorocznego flagowca chińskiego producenta.

Jeden z internautów za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter opublikował teaser, z którego wynika, że OnePlus 7 Pro zostanie zaprezentowany 14 maja tego roku. Wraz z tym modelem ma pojawić się także standardowy OnePlus 7.

W OnePlus 7 zastosowany zostanie najnowszy układ SoC firmy Qualcomm, a mianowcie Snapdragon 855, który ma na pokładzie zintegrowany modem 5G. Tenże układ składa się także z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Zastosowany modem 5G oferuje pobieranie danych z maksymalną prędkością dochodzącą do 2 Gbps, a wysyłanie z predkością dochodząca do 316 Mbps. Oczywiście sam modem to nie wszystko, gdyż potrzebna jest jeszcze infrastruktura sieci komórkowych do obsłużenia takich szybkości.

Do tego wszystkiego wspomnieć trzeba także o obecności do 12-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4X, a także 256-gigabajtowa pamięć na wszelkiego rodzaju pliki. W ofercie będzie oczywiście także wersja z 8 GB RAM i 128 GB na dane. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android Pie z najnowszym interfejsem Oxygen OS 9.

Na tylnym panelu znajduje się aparat Sony IMX586, kwoty ma matrycę 48MP ze światłem f/1.75 i rozmiarem pojedynczego piksela 0.8 μm. Do tego dochodzi jeszcze technologia Quad Bayer. Nie da się ukryć, że to obecnie najlepszy sensor, mając na uwadze możliwości fotograficzne. Do tego dochodzi jeszcze optyczna stabilizacja obrazu (OIS). Drugi sensor ma rozdzielczość 20MP a trzeci 5MP.

Selfie dedykowana została natomiast kamera 16MP. Energę ma dostarczyć akumulator 4000 mAh z szybkim ładowaniem Dash o mocy 44W.

Smartfon ma zadebiutować z 6,5-calowym wyświetlaczem AMOLED, który według Giztop oferuje “najszybsze odblokowanie ekranu”. A zatem czujnik biometryczny zostanie zintegrowany z wyświetlaczem i z pewnością będzie ultrasoniczny.

Dodaj komentarz