O Redmi 7 wiemy już wszystko. Premiera to tylko formalność

Już niebawem zadebiutować powinien kolejny smartfon marki Redmi. Tym razem wyczekujemy Redmi 7, a zatem modelu niższej klasy, aniżeli Redmi Note 7, aczkolwiek możemy liczyć na dobre wyposażenie.. Smartfon został bowiem ujawniony przed premierą.

Choć data premiery Redmi 7 nie jest jeszcze znana, to jednak możemy oczekiwać, że debiut nastąpi w najbliższym czasie tym bardziej że w internecie pojawiły się już pierwsze materiały wideo.

Za moc obliczeniową w Redmi 7 odpowiada Snapdragon 632, który został wykonany w 14-nanometrowym procesie litograficznym i składa się z ośmiu rdzeni Kryo 250 (4x Kryo Gold 1.8GHz + 4x Kryo Silver 1.8GHz) o taktowaniu 1.8 GHz. Chip graficzny Adreno 506 otrzymał wsparcie ze strony maksymalnie 4-gigabajtowej pamięci RAM LPDDR3. Z myślą o danych i aplikacjach użytkownika zaimplementowana została 64-gigabajtowa pamięć wewnętrzna. Ponadto za pomocą slotu pamięć tę można rozbudować o maksymalnie 256 GB. W sprzedaży mają jednak być trzy warianty, w następujących konfiguracjach:

 • Redmi 7 z 2GB RAM i 16GB na dane
 • Redmi 7 z 3GB RAM i 32GB na dane
 • Redmi 7 z 4GB RAM i 64GB na dane

  W modelu Redmi 7 zastosowany został wyświetlacz charakteryzujący się przekątną 6.26”. Z uwagi na charakterystyczne wcięcie (notch), jak również zastosowane proporcje, treści wyświetlane są w rozdzielczości 1520 x 720 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS, a zatem typowej dla smartfonów klasy średniej.

  Na tylnym panelu ulokowany został podwójny aparat główny (12 Mpix + 2 Mpix). Nie zabrakło także wsparcia w postaci pojedynczej diody doświetlającej. Co więcej do dyspozycji użytkownika jest funkcja inteligentnego rozpoznawania scenerii i efekty AR.

  Na froncie z kolei umieszczona została 8-megapikselowa kamera, która oprócz wykonywania Selfie pozwala na odblokowanie telefonu. Oczywiście jest także czytnik liniii papilarnych, który jest skteczniejszym zabezpieczeniem. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 4000 mAh.

  Podobno Redmi 7 z 3GB pamięci RAM ma kosztować w granicach 900 juanów, a zatem będzie produktem atrakcyjnym cenowo.

Dodaj komentarz