Nubia Z18 mini w obiektywie SwiatAndroid

Nubia Z18 mini jest stylowym i średniopółkowym smartfonem z ekranem o proporcjach 18:9 i podwójnym aparatem. Niczego sobie jest także ustalona przez producenta cena detaliczna. W skrócie, jest to model, którym warto się zainteresować.

Nubia Z18 mini / fot. swiatandroid

Nubia Z18 mini zamknięta została w smukłej obudowie wykonanej z metalu i szkła. Korpus urządzenia powstał ze stopu aluminium. Tylny panel wytworzony został natomiast z hartowanego szkła i ma zaokrąglone narożniki.

Frontowy panel to przede wszystkim duży wyświetlacz o proporcjach 18:9. Tutaj także ulokowane zostały standardowe czujniki – światła zastanego i zbliżeniowy. Nie zabrakło także głośnika wpuszczonego we wnękę, a także szerokokątna kamera dedykowana Selfie.

Nubia Z18 mini / fot. swiatandroid

Przycisk dedykowany włączaniu oraz usypianiu znalazł swoje miejsce na prawym boku, tak samo jak ten służący regulacji głośności. Na dolnym obrzeżu osadzone został natomiast głośnik oraz port USB-C oferujący szybką transmisję i służący, jako złącze słuchawkowe. Lewy bok należy do slotu na kartę SIM. Tylny panel należy do aparatu głównego z podwójnym obiektywem.

Nubia Z18 mini wyposażona została w Snapdragona 660, czyli jednostka posiadająca cztery rdzenie głównych Kryo 260 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz oraz cztery rdzenie pomocnicze Kryo 260 z zegarem 1,8 GHz. Za grafikę odpowiada chip Adreno 512, wspierany przez 6-gigabajtową pamięć RAM.

Na tylnym panelu zagościł aparat główny z podwójnym obiektywem. Pierwszy ma 24 megapiksele, jasny obiektyw (przysłona f/1.7) i wsparcie dla szybkiego pomiaru ostrości PDAF. Drugi natomiast ma rodzielczość pięciu megapikseli. Na uwagę zasługuje możliwości nagrywania wideo w 4K. Na froncie umieszczona została natomiast szerokokątna kamera 8 Mpix z f/2.0 dedykowana miłośnikom selfie.

Smartfon może pochwalić się 5.7-calowym wyświetlaczem o proporcjach 18:9, na którym obraz prezentowany jest w standardowej rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). A co za ty idzie zagęszczenie pikseli na cal wynosi około 428 ppi. Matryca wykonana została w technologii LTPS.

Dodaj komentarz