Nubia Z17 bez aktualizacji do Androida Pie!

Nubia Z17 jest smartfonem zaprezentowanym w czerwcu 2017 roku, a zatem jest nadal modelem bardzo interesującym i zapewne często wybieranym przez fanów marki. Niestety producent postanowił zakończyć wsparcie dla tego modelu, a zatem Androida Pie nie będzie.

Nubia Z17 debiutując pracowała pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat po wyjęciu z pudełka, co jest zrozumiałe, ponieważ Android Oreo jeszcze nie był dostępny. Nubia później zaktualizowała telefon do Nubia UI 6.0, który bazował na Androidzie 8.1 Oreo. Okazuje się, że była to jedyna i zarazem ostatnia duża aktualizacja dla tego smartfona.

Nubia Z17 ze Snapdragonem 835 i 8 GB pamięci RAM

Nubia ogłosiła, że ​​jej flagowy model z 2017 roku nie będzie już otrzymywał większych ulepszeń systemu operacyjnego. Według producenta zespół programistów musi się skupić na innych urządzeniach i nie będzie już pracował nad Nubią Z17. Co oznacza, że ​​nie dostanie Android Pie ani innych przyszłych wersji Androida. Jednak telefon nadal będzie otrzymywać aktualizacje interfejsu Nubia UI.

Podsumowując, jest to zła decyzja Nubii i taka, która może zaszkodzić jej sprzedaży w przyszłości. Wsparcie stało się ważną kwestią przy zakupie telefonu. Nikt nie chce wydawać dużych pieniędzy na telefon, który otrzymuje tylko jedną dużą aktualizację systemu operacyjnego, nie mówiąc o flagowcu.

Nubia Z17 została wyposażona w 5.5-calowy wyświetlacz, który został pozbawiony bocznych ramek. Obraz prezentowany jest w standardowej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a co za ty idzie zagęszczenie pikseli na cal wynosi około 401 ppi. W celu podwyższenia odporności na uszkodzenia mechaniczne, matryca pokryta została taflą szkła Corning Gorilla Glass.

Za moc obliczeniową w modelu Nubia Z17 odpowiada Qualcomm Snapdragon 835, czyli jednostka wykonana w 10-nanometrowy procesie technologicznym, i złożona z ośmiu rdzeni Kryo 280 (4 x Kryo 280 @2.45GHz + 4 x Kryo 280 @1.9GHz). Chip graficzny, jakim jest w tym przypadku Adreno 540 o taktowaniu 653 MHz, otrzymał wsparcie ze strony 6- lub 8-gigabajtowej pamięci RAM. Taka konfiguracja przełoży się na niezwykle płynną pracę Androida 7.1 Nougat z interfejsem Nubia UI 5.0, a także pozwoli na uruchomienie każdego tytułu dostępnego w ofercie Google Play. Pamięć wbudowana (UFS 2.1), w zależności od wariantu wynosi 64 GB lub 128 GB (bez możliwości rozbudowy).

źródło

Dodaj komentarz