Nubia Z11 otrzymuje (nareszcie) Androida 7.1.1 Nougat

Nubia wystartowała z uaktualnieniem modelu Nubia Z11 do systemu Android 7.1.1 Nougat z interfejsem nubia UI 5.0. Takowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie.

I choć to dobra wiadomość dla użytkowników Nubia Z11, to jednak nie zmienia to faktu, że producent kazał bardzo długo czekać swoim klientom. Oficjalna aktualizacja wystartowała prawie dwa miesiące po udostępnieniu pierwszej otwartej wersji beta opartej na najnowszej wersji oprogramowania Android dla tego modelu.

Przed rozpoczęciem uaktualnienia systemu (sugeruje Nubia) należy wykonać kopię zapasową danych, które mogą zostać utracone podczas procesu instalacji. Po zakończeniu aktualizacji, nie będzie już możliwości powrotu do poprzedniej kompilacji systemu, a zatem Androida Marshmallow – oficjalnie oczywiście. Pozostają bowiem możliwość wgrania ręcznego pobranego oprogramowania z sieci.

Najnowsza kompilacja oprogramowania dla modelu Nubia Z11 waży około 1.78 GB i została udostępniona bezprzewodowym kanałem, a zatem poprzez OTA. Dystrybucja aktualizacji będzie następować stopniowo i w ciągu najbliższych tygodni dotrze do wszystkich posiadaczy tegoż modelu.

Jeden Komentarz do tej pory.

  1. Krzysztof pisze:

    Jaką datę ma ten post? Z niecierpliwością czekam na aktualizację 🙂

Dodaj komentarz