Nubia Red Magic Mars zadebiutuje globalnie

Niedawno Nubia wprowadza na rodzimy rynek nowy telefon dla graczy – Red Magic Mars. Producent ujawnił, że najnowszy gamingowy sprzęt będzie dostępny na rynku globalnym na początku 2019 roku. Globalna dostępność będzie prawdopodobnie skoncentrowana na Europie, aczkolwiek nie mamy żadnej pewności, że smartfon trafi oficjalnie do Polski.

Nubia Red Magic Mars to drugi flagowy telefon do gier, który firma zaprezentowała i szczerze mówiąc, nie różni się, aż tak bardzo od pierwszego – Red Magic. Mars w rzeczywistości opiera się na wszystkim, co było najlepsze w pierwszej generacji.

Smartfon otrzymał podwójny system chłodzenia nazwany przez producenta ICE. Co ciekawe, obecny jest zarówno system chłodzenia powietrzem, jak i cieczą (dwie rurki cieplne), aby utrzymać smartfon w niskiej temperaturze, nawet podczas intensywnego korzystania z gier.

Ponadto obecny jest dźwięk przestrzenny 3D i funkcje 4D Shock. Technologia 4D bazuje na silnikach wibracyjnych, aby zapewnić użytkownikom inny wymiar odczuwania w grach. Te wstrząsy lub wibracje zapewnią użytkownikom dodatkowe informacje zwrotne podczas grania w gry. Nie zabrakło także dwóch przycisków wrażliwych na dotyk, które umieszczono na jednym z boku smartfona. Do tego są jeszcze stereofoniczne głośniki z systemem DTS.

Nubia Red Magic Mars napędzany przez najwydajniejszy SoC firmy Qualcomm, jakim jest Snapdragon 845. Qualcomm Snapdragon 845 składa się z ośmiu rdzeni Kryo 385 (cztery bazują na ARM Cortex-A75 o taktowaniu do 2.8 GHz, a cztery na ARM Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz) i układu graficznego Adreno 630. Układ SoC wytworzony został w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET.

W zależności od wybranego wariantu SoC wspierany jest przez 6- lub 8- lub nawet 10-gigabajtową pamięć RAM. Magazyn danych w najnowszym smartfonie z serii Red Magic również uzależniony jest od wersji urządzenia i wynosi odpowiednio 64 GB, 128 GB lub nawet 256 GB pamięci. Warto wspomnieć, że pamięć RAM jest typu LPDDR4X, a na dane to UFS 2.1.Smartfon pracuje pod kontrolą Red Magic OS 1.6 opartym na systemie Android 9.0 Pie.

Zaplecze komunikacyjne w Red Magic przedstawia się następująco: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, GPS z A-GPS, GLONASS i BeiDou, port USB typu C, a także modem 4G + LTE-A. Energię dostarcza niewymienny akumulator o pojemności 3800 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania.

Dodaj komentarz