Nowy Razr Motoroli to nowoczesny telefon ze składanym wyświetlaczem

Zgodnie z oczekiwaniami Motorola przywraca swoją kultową markę Razr. Nowa Motorola Razr zapożycza pewne rozwiązania projektowe od klasycznych telefonów z klapką – to smukły telefon, który składa się na pół, aby zajmować mniej miejsca w kieszeni.

Ale kiedy zostanie rozłożony, oczom ukazuje się pojedynczy duży 6,2-calowy elastyczny wyświetlacz POLED zamiast małego ekranu i klawiatury numerycznej. To zupełnie inne podejście do składanych telefonów niż oferują konkurenci, Samsung , Huawei i Royole – zamiast telefonu, który zmienia się w tablet, jest to telefon , który można złożyć, aby zaoszczędzić miejsce.

Czy ma to coś wspólnego z innymi nowoczesnymi składanymi telefonami? Wysoka cena – nowa Motorola Razr kosztuje 1500 dolarów i do sprzedaży trafi w styczniu 2020 roku.

Nowy Razr Motoroli trafi do przedsprzeaży 26 grudnia – ale będzie to wyłącznie oferta przygotowana przez amerykańskiego operatora Verizon. W najbliższych miesiącach telefon będzie również dostępny w Europie, a także w Polsce.

Zanim przejdziemy dalej warto mieć na uwadze, że Motorola Razr przez zastosowanie elastycznego ekranu jest o około 50 procent droższa niż tradycyjne flagowce, takie jak Samsung Galaxy S10 + lub iPhone 11 Pro. Ale Razr nie tylko korzysta z nowej technologii wyświetlacza i eleganckiego nowego wyglądu, ale ma także drugi zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala, który umożliwia wyświetlanie powiadomień i innych informacji po złożeniu telefonu.

Podstawowym ekranem o przekątnej 6,2 cala jest plastikowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2142 x 876 pikseli i proporcjach 21: 9. Na górze jest wycięcie, a na dole dość duży, masywny podbródek – ponieważ przylega do górnej części telefonu, gdy ekran jest złożony.

Drugi ekran charakteryzuje się rozdzielczością 2,7” jest wykonany w technologii OLED i ma rozdzielczość 800 x 600 pikseli. Motorola nazywa ten wyświetlacz szybki podgląd. Można na nim zobaczyć powiadomienia i odpowiadać na nie za pomocą dotyku lub głosu.

Na przykład możesz przesunąć palcem, aby odrzucić powiadomienia lub odpowiedzieć na wiadomości głosowe. Można także sterować odtwarzaniem muzyki z ekranu szybkiego podglądu, wchodzić w interakcje z Asystentem Google, dokonywać płatności za pomocą NFC i Google Pay, a nawet korzystać z głównej kamery telefonu, aby robić selfie, gdy smartfon jest złożony.

Aparatem głównym jest 16MP z elektroniczną stabilizacją obrazu, autofokusem laserowym i technologią DualPixel. Jest też przedni aparat 5 MP, którego można używać do robienia selfie po rozłożeniu telefonu.

Na dolnym obrzeżu znajduje się jeden głośnik, a także cztery mikrofony. Energię dostarcza akumulator o pojemności 2510 mAh, która ładuje się za pomocą 15-watowej ładowarki poprzez port USB typu C.

Za działanie odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 710, który jest chipem klasy średniej, a zatem niższej niż Snapdragon serii 800, którego można oczekiwać od nowoczesnego flagowca. Motorola twierdzi, że decyzja o zastosowaniu układu z serii 700 pozwoliła firmie wydłużyć żywotność baterii. I szczerze mówiąc, układ Snapdragon 710 prawdopodobnie zapewni całkiem niezłą wydajność.

Specyfikacja obejmuje również: 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci, system Android 9 Pie, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, czytnik linii papilarnych Telefon wykorzystuje eSIM do łączenia się z sieciami komórkowymi.

Dodaj komentarz