Niesamowita technologia wyświetlania TCL wreszcie pojawiła się na tablecie

Rynek tabletów z Androidem to właściwie pustkowie, z wyjątkiem szerokiej gamy opcji Samsunga i linii Amazon Fire Tab. TCL nadal stara się zrobić pewne postępy, aby odebrać część udziałów w rynku dwóm gigantom. Być może zajmie to nowy element technologii wyświetlania, który obiecuje wygodę czytania wyświetlacza e-ink z możliwościami odtwarzania wideo tradycyjnych tabletów. Wraz z innymi ogłoszeniami firmy na targach CES 2021, TCL ujawniło również dwa nowe tablety, które zostaną wprowadzone na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

TCL NXTPAPER

Na targach IFA 2020 firma TCL ogłosiła całkowicie nową technologię wyświetlania, która zapewnia zalety wyświetlacza e-ink wraz z możliwością oglądania filmów na tradycyjnym ekranie LCD. Technologia ta została pierwotnie nazwana NXTPAPER, a firma TCL właśnie zdjęła opakowanie z zupełnie nowego tabletu o tej samej nazwie.

Nie jest tajemnicą, że wyświetlacz e-ink znacznie mniej męczy oczy niż zwykłe wyświetlacze LCD, a nawet OLED, które można dziś znaleźć w smartfonach i tabletach. NXTPAPER sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś trzymał w dłoni kawałek papieru, używając go tak, jakby był zwykłym starym tabletem. Wyświetlacz wykorzystuje ekran IPS, który wykorzystuje naturalne światło bez szkodliwego niebieskiego światła lub migotania występującego na tradycyjnych wyświetlaczach.

 • Wyświetlacz: rozdzielczość 8,88 cala / 1440 x 1080 
 • Procesor: MediaTek 8768E
 • Pamięć: 4 GB RAM, 64 GB pamięci (z możliwością rozszerzenia do 256 GB)
 • Kamera tylna: 8 MP
 • Aparat przedni: 5 MP
 • Bateria: 5500 mAh, ładowarka 9V / 2A
 • Dźwięk: dwa głośniki / gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
 • Cena: 349 €

Jeśli chodzi o rzeczywistą część NXTPAPER dla tabletu, TCL oferuje 8,88-calowy wyświetlacz wraz z chipsetem MediaTek 8768E, 4 GB pamięci RAM i 64 GB rozszerzalnej pamięci. Na pokładzie jest kilka dodatkowych funkcji oprogramowania, z szybkim dostępem do Asystenta Google, a nawet dedykowanym trybem „Nauka dzieci”. Zapewnia to przyjazny dla dzieci interfejs, dając dzieciom dostęp tylko do aplikacji, do których używania zostały zatwierdzone.

Żywotność baterii z NXTPAPER może być najbardziej imponującym aspektem tego tabletu, poza samym wyświetlaczem. Bateria o pojemności 5500 mAh może wydawać się trochę mała, ale TCL twierdzi, że przy regularnym użytkowaniu dostaniesz więcej niż jeden dzień, a do CZTERECH godzin czuwania. Jest to absolutnie niewiarygodne i dorównuje takim rozwiązaniom jak Kindle, ale ma zalety zwykłego tabletu z Androidem.

TCL NXTPAPER pojawi się na wybranych rynkach, w tym w Europie, Ameryce Łacińskiej i innych, w kwietniu 2021 roku. Cena tabletu to 349 €. 

TCL TAB 10S

Ci, którzy szukają bardziej tradycyjnego tabletu, będą chcieli wypróbować TCL TAB 10S. Ten tablet jest przeznaczony dla studentów i rodzin dzięki 10,1-calowemu wyświetlaczowi i baterii 8000 mAh. TCL naprawdę wspiera inicjatywę „uczenia się od domu” dzięki solidnej przedniej kamerze o rozdzielczości 5 megapikseli, dwóm głośnikom i dwóm mikrofonom.

TAB 10S zasila chipset MediaTek MT8768, który jest połączony z 3 GB lub 4 GB pamięci RAM i 32 GB lub 64 GB rozszerzalnej pamięci. Żywotność baterii jest oceniana na dwa tygodnie w trybie gotowości i osiem godzin odtwarzania wideo dzięki wbudowanej baterii 8000 mAh.

 • Wyświetlacz: 10,1 cala / FHD + (2000 x 1920) 
 • Procesor: MediaTek MT8768
 • Pamięć: 3 GB / 4 GB RAM, 32 GB / 64 GB pamięci (z możliwością rozszerzenia do 256 GB)
 • Kamera tylna: 8 MP 
 • Aparat przedni: 5 MP
 • Bateria: 8000 mAh, szybkie ładowanie 18 W.
 • Dźwięk: dwa głośniki
 • Cena: 199 €

Innym ważnym powodem do rozważenia TAB 10S są szpilki pogo, które znajdują się z tyłu. Ułatwiają one podłączenie do różnych urządzeń peryferyjnych TCL tabletu, dzięki czemu możesz stworzyć produktywną konfigurację gotową na wszystko, co musisz zrobić. I chociaż ten tablet nie jest wyposażony w technologię NXTPAPER firmy, istnieje kilka funkcji oprogramowania, które pomagają chronić oczy dzięki sterowaniu jasnością i tonacją, a także bez niebieskiego światła, a nawet ostrzegają, jeśli jesteś zbyt blisko wyświetlacza.

TCL TAB 10S zostanie wprowadzony na rynek w niezliczonych regionach, w tym w UE, Ameryce Północnej, Chinach i innych w marcu 2021 r. Ceny zaczną się od 199 € za model Wi-Fi i 249 € za wariant 4G LTE.

Dodaj komentarz