Niedrogi Meizu C9 zostanie oficjalnie zaprezentowany 5 grudnia

Na 5 grudnia Meizu zaplanowano prezentację niskobudżetowego smartfona – Meizu C9. I choć cena nie jest jeszcze znana, tak samo, jak układ SoC, to jednak pozostałe parametry zostały ujawnione.

Meizu C9 będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5,45 “z rozdzielczością HD+ i współczynnikiem proporcji 18: 9, co oznacza, że ​​chiński producent wciąż nie ma zamiaru rozpowszechnić wcięcia w ekranie, a już tym bardziej stosować ekranów z kamera In-Display. Z tego też powodu ramki wokół ekranu są słusznych rozmiarów, co zresztą potwierdza tylko niską klasę tego modelu. To po prostu smartfon podstawowy, dlatego też Meizu nie musiało się za bardzo wysilać.

Na górnej ramce wygospodarowano miejsce na czujnik zbliżeniowy, diodę powiadomień, głośnik i kmaerę dedykowaną Selfie – 8 MP. Z tyłu znajduje się natomiast pojedynczy aparat z czujnikiem 13 MP, współpracujący z diodą doświetlającą LED.

Telefon jest zdecydowanie podstawowym produktem z kolorowym poliwęglanowym tylnym panelem, więc nie jest zaskoczeniem, że ma tylko 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje. Na całe szczęście jest obecny czytnik microSD obsługujący karty o pojemności do 128 GB.

W smartfonie zastosowana zostanie funkcja Face Unlock, dzięki czemu możliwe będzie odblokowanie za pomocą skanu twarzy. Meizu C9 będzie pracował pod kontrolą systemu Android Oreo i zaoferuje konsumentowi dwa sloty kart SIM ze wsparciem dla technologii 4G LTE.

Na ten moment nie jest znana sugerowana cena detaliczna, a także zastosowany układ SoC. Na te informacje musimy poczekać do oficjalnej prezentacji.

źródło

Dodaj komentarz